سرلشکر باقری، اقدام ترامپ را محکوم کرد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید



سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری با صدور پیامی قدس شریف را متعلق به فلسطین و جهان اسلام دانست و تصمیم رئیس جمهور امریکا را در اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، محکوم کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با صدور پیامی قدس شریف را متعلق به فلسطین و جهان اسلام دانست و ضمن محکومیت تصمیم رئیس جمهور آمریکا در اعلام به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تاکید کرد: مسلمانان جهان هیچ گاه اجازه نخواهند داد بخشی از پیکره جهان اسلام از آن جدا شود و دنیای استکبار و بویژه در رأس آن آمریکای جنایتکار بداند که اتحاد و وحدت اسلام مانع از این حرکت مذبوحانه خواهد شد و این اقدام با هوشیاری دنیای اسلام شکست خواهد خورد و رژیم صهیونیستی را به نابودی نزدیک تر خواهد کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این پیام، تصمیم دونالد ترامپ را ناشی از شکست سیاست های ایالات متحده در منطقه عنوان کرد و گفت: این توطئه علاوه بر اینکه توجه دنیای اسلام به قدس شریف و مسئله فلسطین را بیش از پیش خواهد کرد، نوید بخش شکل گیری انتفاضه جدیدی علیه رژیم غاصب صهیونیستی خواهد بود و هشدار می دهیم که این اقدام نابخردانه و به دور از عقلانیت رئیس جمهور آمریکا که باعث جریحه دار شدن احساسات پاک صدها میلیون مسلمان جهان شده دامن خودشان و مزدوران و رژیم پلید صهیونیست را خواهد گرفت.

سرلشکر باقری تصریح کرد: دولت های اسلامی و عربی هم اکنون در یک آزمون تاریخی و سرنوشت ساز قرار گرفته اند و تاریخ درباره سکوت یا همراهی آنان با ملت های مسلمان علیه رژیم صهیونستی قضاوت خواهد کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه تصمیم نابخردانه ترامپ نقض آشکار حقوق ملت مظلوم فلسطین و قطعنامه های بین المللی است تصریح کرد: مسئولیت هرگونه تنش و درگیری متوجه آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهد بود.

سرلشکر باقری در بخش دیگری از پیام خود آورده است:

اینک چند دهه از اشغال سرزمین مقدس فلسطین و نخستین قبله مسلمانان توسط صهیونیست ها و با حمایت مستقیم انگلستان و آمریکای جهان خوار می گذرد­ و در اثر این جنایت کم نظیر تاریخی هزاران انسان بی گناه به خاک و خون کشیده شده اند، چندین برابر مسلمان آواره گردیده اند و خانه و کاشانه صاحبان این سرزمین مقدس و کهنسال به یغمای اغیار رفته است. با این حال و با وجود گذشت سالیان دراز از این تجاوزگری آشکار، مبارزات مردمی نه تنها نسبت به روزهای نخست این اشغال گری کمتر نشده که هر چه می گذرد از عمق و کیفیت بیشتری نیز برخوردار گشته است.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه، وجه مشخص این مقاومت و مقابله با متجاوزین را نسبت به دوره ها­ و دهه های گذشته جان گیر شدن و فهم مشترک آحاد مردم در مناطق مختلف دنیا در مورد مظلومیت مردم فلسطین و دشمنی صهیونیست ها و حامیان آمریکایی آنان دانست که این خود مبداء حرکتی جهانی علیه غاصبان و انهدام این غده سرطانی در منطقه غرب آسیا به حساب می آید.

سرلشکر باقری افزود : رونق گرفتن بیش از پیش روحیه مبارزات اسلام گرایانه با اشغال گران قدس شریف وجه مشخص دیگر این قیام است که انتفاضه های متعددی را تا کنون شاهد بوده ایم و تردیدی نیست که ادامه این انتفاضه ها و ارتقاء فهم عمومی نسبت به شیطنت طواغیت زمان می رود تا به زودی این سرزمین مقدس از لوث وجود این دشمنان پاک کند.

وی در بخش دیگری از پیام خود اشاره کرده است: امروز رهبران جهان اسلامی باید با ترسیم سیاست ها راهبردهای وحدت آفرین برای مقابله با توطئه های جدید آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل علیه قدس و فلسطین عزیز به پاخیزند و با هوشیاری و بصیرت هرگونه حرکت مذبوحانه ای که بخواهد بر علیه کشور فلسطین انجام شود را در نطفه خفه کنند چرا که­ ما معتقدیم اصلا اسرائیلی­ وجود ندارد که بخواهد پایتختی برای آن تعریف و جایگزین شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان با بیان اینکه سیاست قطعی و اصولی جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت از ملت مظلوم فلسطین و محکومیت اقدامات تفرقه انگیزانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در به چالش کشیدن ثبات و امنیت منطقه ای بوده است تاکید کرد: بدون تردید راه مقاومت با قدرت و قوت بیشتری ادامه خواهد یافت و قدس شریف در پرتو این ایستادگی ها به زودی آزاد خواهد شد و آحاد مسلمانان جهان و ملت نستوه و همیشه بیدار ایران اسلامی نیز فردا پس از اقامه نماز جمعه با راه پیمایی غرورانگیز خود یکصدا انزجار خود از نظام سلطه و استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی فریاد کرده و مشت دیگری بر دهان یاوه گویان خواهند زد.­

سرلشکر باقری، اقدام ترامپ را محکوم کرد

49