سرکردۀ گروه تروریستی داعش از حملۀ موشکی ایران جان سالم به‌در برد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

سرکردۀ گروه تروریستی داعش از حملۀ موشکی ایران جان سالم به‌در برد

 

منابع عراقی از نجات ابوبکر البغدادی، سرکردۀ گروه تروریستی داعش از هلاکت در حملۀ موشکی اخیر ایران علیه مواضع تروریست‌ها در سوریه خبر دادند.

 

به‌نقل از دیلی میل، یکی از فرماندهان نیروهای حشد الشعبی اعلام کرد که ابوبکر البغدادی با خوش‌اقبالی از هلاک‌شدن در حملۀ موشکی ایران به مقر فرماندهان داعشی در شرق فرات در سوریه نجات یافته است.

به‌گفتۀ جبار المعموری، از فرماندهان حشد الشعبی، حملۀ موشکی چند روز پیش ایران علیه مواضع داعش در سوریه، جلسۀ بسیار مهم «شورای جنگ» داعش را هدف قرار داده است. از قرار معلوم، ابوبکر البغدادی نیز در راه عزیمت به این جلسه بوده است، ولی تنها به‌دلیل چند دقیقه دیر رسیدن، از هلاک‌شدن نجات پیدا کرده است. المعموری افزود با اینکه البغدادی از این حمله جان سالم به‌در برد، ولی معاون وی که قرار بود به‌عنوان سرکردۀ بعدی داعش انتخاب شود، به هلاکت رسیده است.

در نخستین ساعات دوشنبه (9 مهر 1397)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حملۀ موشکی دقیقی را به خاک سوریه انجام داد. شش موشک بالستیک برد متوسط مسافت 570کیلومتری را پیموده و اهداف مورد نظر خود، یعنی مراکز تجمع تروریست‌ها و زیرساخت‌های متعلق به آن‌ها در شرق رود فرات را نابود کردند که در این حمله، تعداد زیادی از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند. این حمله در پاسخ به حملۀ تروریستی هفتۀ گذشته آن (روز شنبه، 31 شهریور 1397) در شهر اهواز بود که در نتیجۀ آن 24 نفر شهید و 69 نفر دیگر زخمی شدند.

منبع خبر: تسنیم

سرکردۀ گروه تروریستی داعش از حملۀ موشکی ایران جان سالم به‌در برد

49