سنایی: امید آزادی خواهان جهان به جمهوری اسلامی است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

سنایی:
امید آزادی خواهان جهان به جمهوری اسلامی است
سفیر ایران در روسیه گفت: در حال حاضر استقلال طلبی و استکبارستیزی جمهوری اسلامی باعث شده است که امید آزادی خواهان جهان به کشور ما باشد.
مهدی سنایی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی همایش بین المللی "نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی" در خصوص کار کرد برگزاری چنین نشست‌هایی اظهار کرد: در شرایط فعلی و با توجه به تغییراتی که در دنیای اسلام در حال وقوع است کشورهای اسلامی با توجه به ایدئولوژی غنی که دارند و همچنین وضعیت جغرافیایی که در آن واقع شدند باید برای تاثیرگذاری بیشتر در تغییرات آینده نظریات خود را ارائه دهند و این اجلاس بهترین فرصت برای بیان دیدگاههای متفکرین جهان اسلام است.
وی به روشنگری مقام معظم رهبری در خصوص این اشاره کرد و گفت: رهبر فرزانه انقلاب با هوشمندی و موقعیت سنجی مناسب به خوبی به برهه حساس کنونی پی بردند و در شرایط حاضر به لزوم وحدت دنیای اسلام اشاره کردند که این نشان می دهد که دنیای اسلام با رهبر مقتدری مانند ایشان می تواند معضلات پیشروی خود را برطرف کند و در معادلات آینده بین المللی هم منشا اثر باشند.
سفیر ایران در روسیه به بیداری اسلامی در منطقه اشاره کرد و گفت: بیداری ملت‌های مسلمان منطقه در شرایط فعلی ناشی از حرکت انقلاب اسلامی در 35 سال قبل است و شما در بحرین مشاهده می کنید که مردم این کشور علی رغم محدودیت‌های رژیم آل خلیفه باز هم با تاسی به انقلاب ما به دنبال ادامه حرکت مردمی خود هستند.
سنایی به گفتمان امام و رهبری اشاره کرد و گفت: امام عظیم الشان(ره) و مقام معظم رهبری بارها به لزوم بیداری ملت‌های مسلمان و سایر ملل و آزادی خواهان جهان در برابر ظلم کشورهای استکباری اشاره کرده‌اند و شما می بینید که این بیداری و ایستادگی به خارج از مرزهای خاورمیانه هم رسوخ کرده است و کشورهای اروپایی و آمریکایی هم تحت عنوان جنبش 99 درصدی و یا جنبش وال استریت به اعتراض علیه سرمایه داری پرداختند.
وی در پایان استفاده از ظرفیت علمای جهان اسلام را یکی از مهم ترین کارکردهای مهم این نشست دانست و تصریح کرد: علمای جهان اسلام در شرایط فعلی می توانند محور وحدت و تاثیرگزاری بیشتر باشند بنابراین این نشست و کنار هم قرار گرفتن آنها می‌تواند در قدرتمند تر شدن دنیای اسلام در صحنه بین المللی موثر باشد.

سنایی: امید آزادی خواهان جهان به جمهوری اسلامی است

49