شاهد تهاجم پیوسته و شبکه‌ای ‌سیاسی و اجتماعی دشمن علیه ایران هستیم | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

دكتر ابراهیم حسن‌بیگی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در همایش دفاع ملی دفاع همه‌جانبه که از صبح امروز با حضور مقامات لشکری و کشوری در حال برگزاری است، گفت: امام راحل در دو دهه قبل مسئولین را به استراتژی دفاع همه‌جانبه توصیه کرده‌اند؛ علاوه بر این رهبر معظم انقلاب نیز دفاع همه‌جانبه در برابر نظام سلطه را به همه مسلمانان تذکر دادند.
وی افزود: در حال حاضر شاهد تهاجم پیوسته دشمن در چارچوب یک طرح کلی و بصورت شبکه‌ای در بعدهای سیاسی و اجتماعی هستیم که اینجا به جایگاه دفاع همه‌جانبه و تدریس راهبردهای یکپارچه و منسجم در برابر این تهاجم پی می‌بریم.
رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی با بیان اینکه دفاع همه‌جانبه و حفظ آمادگی به منظور مقابله با انواع تهدیدات سخت و نرم با هدف بازدارندگی در مقوله‌های اقتصادی، فرهنگی، دفاعی و امنیتی صورت می‌گیرد، گفت: اکنون که در برابر تحریم‌های غیرقانونی دشمنان قرار گرفته‌ایم، مسئولین نظام با هوشیاری و همیاری قشرهای مختلف مردم و بخش‌های گوناگون صنعتی و دانشگاهی به دنبال این هستند که کشور را در پیاده‌سازی سیاست‌های دفاعی کمک کنند.
دكترحسن‌بیگی خاطرنشان کرد: اصل بازدارندگی همراه با حفظ حقوق مردم مورد استقبال بسیاری از جوامع قرار گرفته است و با توجه به اینکه مقاومت و دفاع فرهنگی از آرمان‌های انقلاب اسلامی در برابر سلاح‌های مرگبار و تروریست‌های دولتی است، ما به دنبال نمونه‌ای از دفاع اخلاقی در برابر استکبار جهانی هستیم.
رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: توجه به الگوهای دفاع از منافع ملت و یادگیری از تاکتیک‌های بکار گرفته شده در 8 سال دفاع مقدس در صدر فهرست بررسی‌های راهبردی قرار می‌گیرد. بر مسئولان فرض است با دفاع همه‌جانبه از منافع ملت و با بهره‌مندی از حضور صادقانه همیشه در صحنه حاضر شده تا مردم ایران توطئه‌های طراحی شده دشمنان را به شکست بکشانند و اراده راسخ خود را بر آنان تحمیل کنند.
دكترحسن‌بیگی با بیان اینکه نخستین شرط در کسب پیروزی بر دشمنان دفاع مجاهدانه برگرفته از تعالیم اسلامی است، خاطرنشان کرد: باید با رصد توطئه‌های به هم پیوسته دشمنان که اهداف منافع انقلاب اسلامی یعنی همان مردم‌سالاری دینی را مورد آماج خود قرار می‌دهند، آنها را خنثی کنیم.
وی در پایان با اشاره به برگزاری 7 نشست تخصصی در روز گذشته در رابطه با همایش دفاع ملی دفاع همه‌جانبه گفت: تعداد 76 مقاله به دبیرخانه واصل شده که نمونه‌های برتر آن در قالب 7 جلد کتاب و فصلنامه علمی و پژوهشی آمده شده است.

شاهد تهاجم پیوسته و شبکه‌ای ‌سیاسی و اجتماعی دشمن علیه ایران هستیم

49