شلیک موشک بالستیک نیروهای یمنی به فرودگاه ریاض | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

 شبکه تلویزیونی المنار به نقل از منابع یمنی اعلام کرد: موشک بالستیک دور برد آتشفشان( H2) به سوی فرودگاه بین المللی ملک خالد در ریاض شلیک شد.

در خبری دیگری، شبکه تلویزیونی العالم به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد: خبرگزاری یمن تأیید کرد برای اولین بار فرودگاه ملک خالد در ریاض هدف موشک بالستیک یمنی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری « سبا» ، یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن روز شنبه فرودگاه بین المللی ملک خالد در ریاض را با موشک بالستیک هدف قرار دادند.

یک منبع آگاه به خبرگزاری رسمی یمن « سبا » گفت: یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن با موشک بالستیک دوربرد « برکان 2H » این فرودگاه بین المللی را هدف قرار داد.

عربستان رسیدن موشک بالستیک یمنی را به ریاض تأیید کرد
شبکه تلویزیونی العالم به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد: عربستان به رسیدن موشک بالستیک به ریاض اعتراف کرد ولی گفت آن را بر فراز پایتخت سرنگون کرده است. ساکنان ریاض رسیدن موشک برکان یمنی را تأیید کردند و گفتند صدای انفجارهای پیاپی را شنیده اند.
به گزارش العالم، یگان موشکی نیروهای مقاومت یمن تأیید کرد موشک بالستیک «برکان H2 » با دقت به هدف خود یعنی پایگاه ملک خالد در ریاض اصابت کرده است.

سخنگوی جنبش انصار الله: پایتخت های نیروهای متجاوز از تیررس موشک های ما دور نیستند

محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصار الله یمن در پیامی توئیتری گفت: «بارها تأکید کرده ایم پایتخت های نیروهای متجاوز از تیررس موشک های ما دور نیستند».

تعویق تمام پروازها به مقصد فرودگاه ملک خالد ریاض

شبکه تلویزیونی العالم به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد: تمام پروازها به مقصد فرودگاه ملک خالد ریاض پس از اصابت موشک بالستیک یمن به تعویق افتاد.

سازمان هواپیمایی کشوری سعودی اصابت موشک را تأیید کرد
شبکه تلویزیونی المسیره اعلام کرد: سازمان هواپیمایی کشوری عربستان اصابت موشک بالستیک یمنی را به فرودگاه ملک خالد ریاض تأیید کرد.

تصاویر اصابت موشک یمنی به فرودگاه ملک خالد ریاض

شبکه های اجتماعی تصاویری را نشان می دهند که اصابت موشک را به هدفش نشان می دهد، حکومت سعودی مدعی شد موشک را در شمال شرق پایتخت هدف قرار داده و آن را در آسمان منهدم کرده است و قطعات این موشک در یک منطقه غیر مسکونی سقوط کرده است.

شلیک موشک بالستیک نیروهای یمنی به فرودگاه ریاض

49