شکایت فلسطین از رژیم صهیونیستی به دادگاه کیفری بین‌الملل | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

شکایت فلسطین از رژیم صهیونیستی به دادگاه کیفری بین‌الملل

 

دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) اعلام کرد، فلسطین از رژیم صهیونیستی به دادستانی کل دادگاه بین‌المللی کیفری درخصوص جنایات این رژیم شکایت کرده است. صائب عریقات، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین تأکید کرد: «ما به خاطر جنایات رژیم صهیونیستی از این رژیم در دادگاه بین‌المللی کیفری شکایت کرده‌ایم و ما همچنان به فعالیتمان ادامه خواهیم داد، حال سطح اقدامات تحریک‌آمیز و باج‌خواهی‌ها علیه ما شدت پیدا می­کند. وی در ادامه افزود: «آمریکا بر این باور است که انکار حقایق باعث از بین رفتن آن می‌شود. آمریکایی‌ها می‌خواهند نوار غزه را برای همیشه از کرانۀ باختری جدا کنند.»

عریقات همچنین گفت: برقراری آرامش منفعت عالی فلسطینیان است و نباید رژیم صهیونیستی توافقات جداگانه‌ای با گروه‌های فلسطینی برقرار کند. دبیرکل کمیته اجرایی ساف همچنین خاطرنشان کرد: نوار غزه طرح آمریکایی موسوم به طرح «معاملۀ قرن» را به شکست خواهد کشاند، اما اساس آن پایان یافتن اختلافات میان فلسطینیان و صهیونیست­ها است.

منبع خبر: Washington Post

شکایت فلسطین از رژیم صهیونیستی به دادگاه کیفری بین‌الملل

49