عراق: عادی‌سازیِ رابطه با رژیم صهیونیستی را نمی‌پذیریم | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

وزارت خارجه عراق روز شنبه (15 تیر 1398) ضمن رد اشغالگری در خاک فلسطین توسط رژیم صهیونیستی تصریح کرد: «هیچ رابطه‌ای با این رژیم ندارد و به اصلِ تحریم آن، پایبند است.»

این نهاد عراقی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که برخی از رسانه‌ها اظهارات نامناسبی را از زبان سفیر عراق در آمریکا اعلام کردند تا موضع اصولی عراق را خدشه‌دار کنند.

بغداد تأکید کرد که برای وزارت خارجه اهمیت دارد که توضیح دهد؛ کشورها و رسانه‌ها اهمیت ویژه‌ای برای مسئلۀ فلسطین قائل هستند، مسئله‌ای که محور اصلیِ نشست‌ها و کنفرانس‌هایی در خارج است که نمایندگان و هیئت‌های ما در آن شرکت می‌کنند.

بغداد تصریح کرد: «موضعِ عراق در قبال مسئلۀ فلسطین همان موضعِ اصولی و تاریخی مبنی بر عدم پذیرش رژیم اشغال‌گر صهیونیستی است.»

در این بیانیه تأکید شده است که عراق در محافلِ منطقه‌ای و بین‌المللی در طولِ تاریخ حامیِ مسئلۀ فلسطین و مبارزۀ ملت فلسطین و دفاع از حقوق آن بوده است.

بغداد همچنین خاطر نشان کرد که حتی یک روز از موضعِ خود دست بر نداشته است و هرگونه عادی‌سازیِ رابطه با این رژیم اشغالگر را نمی‌پذیرد؛ رژیمی که می‌کشد، آواره می‌کند و زندگیِ انسان‌ها را با ظلم و تجاوز نابود می‌کند.

منبع خبر: شبکۀ العالم

عراق: عادی‌سازیِ رابطه با رژیم صهیونیستی را نمی‌پذیریم

49