عضو جریان اسلامی حماس در همایش "هندسه قدرت جهانی": آمریکا در برابر جهان اسلام دچار سردرگمی در سیاست شده است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

عضو جریان اسلامی حماس در همایش "هندسه قدرت جهانی":
آمریکا در برابر جهان اسلام دچار سردرگمی در سیاست شده است
عضو جریان اسلامی حماس در همایش "هندسه قدرت جهانی" گفت: آمریکا در برابر جهان اسلام دچار سردرگمی در سیاست شده و هیمنه اش رو به افول است.
به گزارش روابط عمومی همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، منیر شفیق اندیشمند و عضو جریان اسلامی حماس در مرکز همایش های صدا و سیما اظهار کرد: در دنیایی زندگی می کنیم که چند قطبی و بدون قطب حرکت کرده و امریکا فاقد یک استراتژیک ثابت و مداوم است.
وی افزود: آمریکا اخیرا هم دچار سردرگمی در سیاست شده و البته باید گفت این مسئله چیزی از خوی امپریالیستی آن کم نمی کند و هیمنه آمریکا رو به افول است.
اندیشمند و عضو جریان اسلامی حماس با تاکید بر اینکه جهان اسلام با دو ماموریت اصلی ر وبرو است، گفت: وحدت و یکپارچگی امت و رد هرگونه تفرقه افکنی بین آحاد مردم مخصوصا بین شیعه و سنی این دو ماموریت بوده و باید اعلام کنیم وحدت امت ضامن پیروزی بوده است.
منیر شفیق خاطرنشان کرد: سرگرم کردن کشورهای عربی با مسائل خودشان سبب می شود مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود این در ظاهر درست است چیزی که در این روزها برای ما خوشایند نیست، این مسئله نادیده گرفتن فلسطین نیست بلکه شیطنت هایی است که علیه مردم فلسطین و نوار غزه به عمل می آید و این مسئله به لبنان هم سرایت کرده است که برخی از افراد تروریست که در لبنان عملیات تروریستی انجام می دهند شهروندان فلسطینی محسوب می شوند.
وی تصریح کرد:همچنان که سوریه، لبنان وحزب الله نیز مسئله مقاومت را سرلوحه خود قرار دادند این مقاومت امروز در معرض محاصره است، سکوت در برابر این برخورد بسیار خطرناک بوده و سبب اختلاف در موازنه قدرت در دهه قدرت اخیر می شود، آن موازنه ای که در دهه اخیر ایجاد کردیم و مقاومتی که تلاویو را تهدید کرد که در معرض موشک های مقاومت قرار دهد.
اندیشمند و عضو جریان اسلامی حماس گفت: توطئه جان کری و مقامات آمریکا و مسئله کرانه باختری این توافق هم حتی از سمت محمود عباس نیز مردود شده است و امریکا از زمان عقب نشینی اش تلاش خود را به کار گرفته تا مسئله فلسطین را از بین ببرد در حالی که باید این گونه مسائل چون مسئله فلسطین باید ما را متحد کند در صورتی که جان کری و مقامات آمریکایی جرات طرح این موضوعات را هم نداشتند.
منیرشفیق گفت: امام خمینی(ره) سردمدار پرچم وحدت بود و بعد از ایشان مقام معظم رهبری راه ایشان را ادامه می دهند.
گفتنی است همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با حضور جمعی از نخبگان اندیشمندان، رهبران و متفکران جهان اسلام از 32 کشور جهان به مدت 2 روز در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.
انتهای پیام/

عضو جریان اسلامی حماس در همایش "هندسه قدرت جهانی": آمریکا در برابر جهان اسلام دچار سردرگمی در سیاست شده است

49