عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی: گفتمان اسلامی ترسیم کننده هندسه جدید جهانی خواهد بود | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:
گفتمان اسلامی ترسیم کننده هندسه جدید جهانی خواهد بود
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در شرایط حاضر گفتمان اسلامی این توانایی را دارد که ترسیم کننده اصلی هندسه جدید جهانی به شمار برود.
جواد جهانگیرزاده در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی همایش بین المللی "نقش دنیای اسلام در هندسه جهانی" در خصوص نقش دنیای اسلام در ترسیم هندسه جدید جهانی اظهار کرد: در شرایط فعلی که نیای غرب رو به انحطاط و پوچی رفته است و گفتمان شکست خورده ای در آنجا وجود دارد قادر به تاثیر گذاری در هندسه جدید جهانی نیست.
وی افزود: در مقابل گفتمان دنیای اسلام که بر گرفته از مفاهیم برتر الهی است می تواند نقش تعیین کننده ای در ترسیم هندسه جدید جهانی ایفا کند و موانع و معضلات امروز جهانی را از سر راه بردارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر نقش جمهوری اسلامی در ایجاد وحدت و همدلی در جهان اسلام خاطرنشان کرد: در شرایط حاضر کمتر کشوری در جهان اسلام با افق دید روشن به دنبال تاثیر گذاری مسلمانان در هندسه جدید جهانی است و جمهوری اسلامی ایران این نقطه برتری را در جهان اسلام دارد که نه تنها افق دید والایی را با اتکا به ولایت فقیه دارد بلکه قابلیت جمع کردن نخبگان و علمای جهان اسلام را زیر یک چتر وحدت بخش دارا است.
جهانگیرزاده به تاثیرپذیری بیداری اسلامی منطقه از جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: بیداری اسلامی نشات گرفته از حرکت ضد استکباری مردم ایران در پیروزی انقلاب اسلامی بود شما به می بینید که ابن حرکت در خارج از مرزهای خاورمیانه هم به کشورهای اروپایی و آمریکایی سرایت کرده است.
وی ابعاد فرهنگی و اقتصادی جهان اسلام را با توجه به منطقه جفرافیایی که در آن واقع شده است در ترسیم هندسه جدید جهانی موثر دانست و گفت: در شرایط فعلی گروهی می توانند در هندسه جدید جهانی تاثیرگذار باشند که علاوه بر گفتمان برتر از نظر اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی نیز بتوانند حرف هایی برای گفتن داشته باشند که دنیای اسلام از این نظر در جایگاه خوب و مطلوبی قرار گرفته است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خرجی مجلس شورای اسلامی در پایان پیروزی های حزب الله لبنان و دولت حماس بر رژیم صهیونیستی را ناشی از برتری فرهنگی و اجتماعی آنها دانست و گفت: توان نظلمی رژیم صهیونیستی با حمایت دنیای غرب به دلیل ضعف فرهنگی و اجتماعی آنها با شکست رو به رو شد و در جنگ 33 روزه و 22 روزه دیدیم که دنیای اسلام با اتکا به معارف عمیق الهی بر دشمنان چیره شد بنابراین این ظرفیت باید با حمایت دنیای اسلام در ترسیم هندسه جدید جهانی به کار گرفته شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی: گفتمان اسلامی ترسیم کننده هندسه جدید جهانی خواهد بود

49