فرمان ترامپ برای مقابله با مداخلات خارجی در انتخابات آمریکا | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

فرمان ترامپ برای مقابله با مداخلات خارجی در انتخابات آمریکا

 

رئیس‌جمهوری آمریکا فرمانی را برای محافظت از ایالات متحده در برابر دخالت خارجی‌ها در انتخابات این کشور امضا کرد.

 

به‌نقل از خبرگزاری رویترز، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در یک کنفرانس خبری دربارۀ جزئیات این فرمان سخن گفت. به‌گفتۀ وی، فرمان جدید ترامپ بر تحریم کشورها و عواملی که در صدد دخالت در انتخابات آمریکا هستند، تأکید دارد. این فرمان مقرر می‌کند که وزارتخانه‌های امور خارجه و خزانه‌داری آمریکا در رابطه با تحریم‌ها و اعمال آن‌ها تصمیم خواهند گرفت. بولتون همچنین عنوان کرده که تحریم‌ها شامل ضبط اموال و دارایی‌ها، محدود‌کردن دسترسی به نهادهای اقتصادی آمریکا و ممنوعیت تجارت شهروندان آمریکایی با شرکت‌های درگیر در ماجرا خواهد بود.

دونالد ترامپ هدف حمله منتقدانی قرار دارد که می‌گویند وی خطراتی را که متوجه انتخابات این کشور است، آن‌چنان که باید جدی نمی‌گیرد و به‌ویژه نقش روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری دو سال قبل ایالات متحده را باور ندارد.

جان بولتون اما روز چهارشنبه 21 شهریور 97 در اظهارات خود عنوان کرد که امضاء این فرمان نشان از آن دارد که رئیس‌جمهوری آمریکا برای امنیت انتخابات این کشور اولویت قائل است. وی افزود که فرمان جدید رئیس‌جمهوری، کارزارهای جاسوسی یا هرگونه تلاش برای دخالت در نتیجه انتخابات را خنثی می‌کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دن کوتس، رئیس ادارۀ اطلاعات ملی آمریکا نیز بولتون را در این کنفرانس خبری همراهی می‌کرد. کوتس اظهار داشت، ایالات متحده در حال حاضر نشانه‌ای از مداخلۀ روسیه در انتخابات این کشور به آن شدت که در انتخابات دو سال قبل شاهد بود، نمی‌بیند اما ماجرا را تمام شده نیز فرض نمی‌کند. وی همچنین عنوان کرد که ایالات متحده نگران فعالیت‌های سایبری چین، کرۀ شمالی و ایران است.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

فرمان ترامپ برای مقابله با مداخلات خارجی در انتخابات آمریکا

49