فرودگاه هواییِ ملک خالدِ عربستان فلج شده است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

«یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن صبح روز سه‌شنبه (1 مرداد 1398) از حملۀ جدیدی به پایگاه هوایی ملک خالدِ سعودی خبر داد و آن را وسیع توصیف کرد.

یحیی سریع اعلام کرد: «پس از آنکه پهپادهای ارتش یمن سامانه‌هایِ راداری، انبارِ سلاح‌ها و مواضع حساس را در فرودگاه هوایی ملک خالد هدف قرار دادند، این فرودگاه به صورت کامل فلج شده است.»

وی همچنین افزود: «ائتلاف ناچار شده است که دستگاه‌هایِ کنترل از راه دور، در پایگاه ملک خالد را به پایگا‌ه‌های دیگری منتقل کند.»

پایگاه هوایی ملک خالد پایگاهی هوایی، وابسته به نیروهایِ هواییِ پادشاهیِ عربستان سعودی در نزدیکی «خمیس مشیط» در منطقۀ «عسیر»‌ در جنوب‌غرب این کشور است. پایگاه ملک خالد حدود صد کیلومتر با مرز یمن فاصله دارد و یکی از مقرهایِ اصلیِ فرماندهی عملیات‌های سعودی علیه یمن به شمار می‌رود. این پایگاه مبدأ بسیاری از عملیات‌هایِ هواییِ عربستان در طولِ جنگ علیه یمن بوده و هست.

طی چند ماهِ گذشته، حملاتِ پهپادی یا موشکی ارتش یمن به فرودگاه‌هایِ مناطق جنوبی عربستان سعودی شامل جازان، نجران و عسیر، افزایش یافته و با آنکه عربستانِ سعودی از سامانه‌هایِ آمریکایی پاتریوت بهره می‌برد، موفق نشده با حملات یمن مقابله کند.

منبع خبر: شبکۀ العالم

 

فرودگاه هواییِ ملک خالدِ عربستان فلج شده است

49