مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین الملل: اظهارنظرهای بانکی مون هیچ ارزشی به عنوان دبیرکل سازمان ملل ندارد/بانکی مون ابزار دست آمریکایی ها است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین الملل:
اظهارنظرهای بانکی مون هیچ ارزشی به عنوان دبیرکل سازمان ملل ندارد/بانکی مون ابزار دست آمریکایی ها است
مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین الملل با اشاره به بیانیه اخیر بانکی مون در باره آزادی سران فتنه گفت: اظهارنظرهای بانکی مون هیچ ارزشی به عنوان دبیرکل سازمان ملل ندارد.
به گزارش روابط عمومی همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، علی اکبر ولایتی در حاشیه برگزاری این اجلاس بین المللی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امسال طرح و ابتکار بسیار خوبی از سوی دبیرخانه مجمع بیداری اسلامی، دانشگاه عالی دفاع ملی و مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اتخاذ شد که آن تشکیل اجلاس عالی بیداری اسلامی در کنار اجلاس 2 روزه نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی بود.
وی افزود: در روز اول شورای عالی بیداری اسلامی تشکیل شد و به نتایج ارزشمندی رسید از مهم ترین نتایج این بود که همه تاکید داشتند بر وحدت جهان اسلام و مخالفت با تکفیری و حرکت شومی که سبب تفرقه میان مسلمانان شده است؛ همچنین تاکید شد در برجسته کردن و تلاش در جهت حمایت از مردم در فلسطین و مبارزان فلسطینی.
مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین الملل خاطرنشان کرد: تاکید بر مقابله با افراطی گری و وحدت امت اسلامی و نیز مقابله با تکفیری ها از دستاوردهای شورای عالی بیداری اسلامی بود، در روز دوم نیز شاهد مشارکت ایرانی ها و صاحب نظران از کشورهای جهان بودیم که انشاءالله این آغاز مبارکی برای این خواهد بود که در سال آینده شاهد پیشرفت همکاری ها بین متفکران و صاحب نظران جهان اسلام برای تحقق بخشیدن به تمدن اسلامی باشیم.
ولایتی در ادامه با اشاره به بیانیه اخیر بان کی مون پیرامون آزادی سران فتنه گفت: بانکی مون فردی است کاملا در اختیار آمریکایی ها و هر آنجه که آمریکایی ها بخواهند از تریبون سازمان ملل بیان کنند به بانکی مون گفته و وی نیز مواضع آنها و سخنان شان را بیان می کند بنابراین اظهارنظرهای بانکی مون هیچ ارزشی به عنوان دبیرکل سازمان ملل ندارد.
مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین الملل تاکید کرد: بانکی مون به صورت گزینشی با قصد و غرض سیاسی این اظهارنظرهای ظاهرالصلاح را بیان می کند و به دلیل همین عدم استقلال مواضع دبیرکل فعلی که تقریبا ناتوان ترین دبیرکل در تاریخ ملل است و هیچ کار موثری نیز انجام نداده در راستای رفع بحران های دنیای اسلام نتوانسته انجام بدهد؛ بانکی مون همواره در مورد بحران های جهانی و مشکلات جهان ساکت است و یا اقدام عملی نمی کند و هر جا که بانکی مون هیچ ویژگی جز اینکه عامل و ابزار دست آمریکایی ها باشد، ندارد.
گفتنی است همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با حضور جمعی از نخبگان اندیشمندان، رهبران و متفکران جهان اسلام از 32 کشور جهان به مدت 2 روز در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.
انتهای پیام/

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین الملل: اظهارنظرهای بانکی مون هیچ ارزشی به عنوان دبیرکل سازمان ملل ندارد/بانکی مون ابزار دست آمریکایی ها است

49