مشروح/ابراهیم جعفری: لازمه تحرک اسلامی بیداری است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

مشروح/ابراهیم جعفری:
لازمه تحرک اسلامی بیداری است
نخست وزیر سابق عراق با بیان اینکه بیداری دریچه اعتمادی است که هر چه بخواهد آن را منحرف کند باید گرفته شود، خاطرنشان کرد: بیداری لازمه تحرک حرکت اسلامی است.
به گزارش روابط عمومی همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، ابراهیم جعفری دقایقی پیش در همایش نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی که در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است، با اشاره به چالش های پیش رو جهان اسلام، اظهار کرد: جهان اسلام وضعیت جدیدی را پیش روی خود دارد که باید زیرساخت های ملی و منطقه ای را در نظر داشته باشیم.
وی با اشاره به آیه قرآن کریم «ان الله لایغیر ما به قوم حتی یغیر ما بانفسهم » اظهار داشت: این یک واقعیت قرآنی است که امروز به واقعیت پیوسته و در ابعاد سیاسی، اجتماعی در حال اجرا است.
نخست وزیر سابق عراق با اشاره به شرایط قرن بیستم اظهارداشت: قبل از جنگ جهانی دوم منجر به تشکیل سازمان ملل شد چرا که تحولات رخ می دهند و شرایط بر تحولات تاثیر می گذارد.
وی با بیان اینکه در گذشته بحران اندیشه ای برای مدیریت اختلاف وجود نداشت خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم مروری بر نظریه داروین اختلاف میان حیوانات تا به نظریات کارل ماکس و ساموئل هانتینگتون داشته باشیم چراکه اختلاف براساس قرآن است و شناختی که ملت ها دارند
وی با اشاره به آیه قرآن «انا جعلناکم شعوبا و قبائل لتعارفوا» تصریح کرد: ارزش واقعی انسان و ماهو انسان است. این ارزش اصلی است که به بیداری اسلامی داده است و این به آن ارزش می دهد که هیچ انتهاک و تجاوزی را نمی پذیرد.
جعفری با بیان اینکه اشتباه است تصور کنیم اندیشه تنها در زمان بیداری نیاز داریم تصریح کرد: به اندیشه و خلق دو مسئله ای برای زمان بیداری هستند که برای دستیابی به بیداری هستند که دریچه اعتمادی است که هر چه بخواهد آن را منحرف کند باید گرفته شود و بیداری لازمه تحرک حرکت اسلامی است.
وی در پایان با اشاره به جلسات برگزار شده در زمینه بیداری اسلامی در روز گذشته گفت: جلسات روزگذشته که با حضور 50 نفر از اندیشمندان برگزار شد جلسات خوبی بود که همه اندیشمندان باید در این زمینه با یکدیگر همکاری کنند.
گفتنی است همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با حضور جمعی از نخبگان اندیشمندان، رهبران و متفکران جهان اسلام از 32 کشور جهان به مدت 2 روز در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.
انتهای پیام/

مشروح/ابراهیم جعفری: لازمه تحرک اسلامی بیداری است

49