معاون دبیرکل حزب الله لبنان در همایش "هندسه قدرت جهانی": ایران در صدد ساخت قدرت جهانی از خاورمیانه است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در همایش "هندسه قدرت جهانی":
ایران در صدد ساخت قدرت جهانی از خاورمیانه است
معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ایران یک رویکرد جهانی دارد که می خواهد از خاورمیانه یک قدرت بسیار مقتدری ایجاد کند،انشاالله ایران پیروز خواهد شد و این پیروزی حتمی بوده و این وعده حق است.
به گزارش روابط عمومی همایش بین المللی نقش دنیای اسلامی در هندسه قدرت جهانی، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در این همایش در محل مرکز همایش های صدا و سیما اظهار کرد: هر چه دستاوردی در زمینه جهان اسلام به دست بیاوریم بهتر می توانیم در خصوص این مهندسی نظر بدهیم ولی آنچه مسلم بوده این است که نهضت بیداری اسلامی با رهنمودهای امام راحل و انقلاب اسلامی شروع شد.
وی افزود: من به این نهضت و به این بیداری امیدهای فراوانی بسته ام، این بیداری در انقلاب اسلامی ودر قیام مردم ایران انقلاب اسلامی ایران ظاهر شد و عزت و استقلال را برای ملت های آزاده بوجود آورد.
معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به همگنی بودن این آرمانها برای ملت ها افزود: این حرکت نه فقط برای ما کارساز بود بلکه برای کل دنیا با فطرت مردم سر و کار داشت و باعث شد که در همه بخش های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی تاثیرگذار باشد.
وی ادامه داد: اینجا بود که استکبار و عمال آن خودشان را در مقابل یک چالش بزرگ دیده و شروع به برخورد سرسختانه با این بیداری کردند.
شیخ نعیم قاسم اظهار کرد: اولین برخورد آنها برای سرکوب این بیداری تلاش برای در نطفه خفه کردن جمهوری اسلامی بود که از رهگذر تحمیل جنگ هشت ساله با ابزار صدام حسین بتوانند آن را عملی نمایند. آنها به خوبی می دانند که ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست و می خواهند ایران را از پیشرفت بازدارند.
وی افزود: ایران علی رغم فشارهایی که داشت توانست به راه خود ادامه دهد و آنها نمی خواهند این کشور سردمدار رهبری این بیداری اسلامی در دنیا باشد، ولی به حمدالله تعالی با رهبری رهبران جمهوری اسلامی ایران و به ویژه رهبر معظم انقلاب و فداکاری های ملت ایران توانستیم این دستاوردهای روزافزون را داشته باشیم و امروز نقش ایران در معادلات منطقه ای و بین المللی روز به روز قوی تر شده است.
معاون دبیرکل حزب الله لبنان افزود: آنها ایران را هدف قرار داده اند چرا که ایران یک رویکرد جهانی دارد که می خواهد از خاورمیانه و جهان یک قدرت بسیار مقتدری ایجاد کند،انشاالله ایران پیروز خواهد شد و این پیروزی حتمی بوده و این وعده حق است.
معاون سید حسن نصرالله گفت: آنها مقاومت را تروریسم توصیف کردند براساس اینکه این مقاومت با طرح های آنها در تعارض است.،در ماه هفتم میلادی 2006 دیدیم که اسرائیل چگونه شکست خورد و این نشان می دهد که ما به عنوان امت اگر بدانیم که چگونه اندیشه راستین و درست قابل پیاده شدن است و مانند اندیشه های اسلامی به آن ایمان آوریم و جهاد کنیم خواهیم توانست معادلات منطقه را به نحو خود پایان دهیم.
وی تاکید کرد:تلاش های جان کری برای صلح با فلسطینی ها یک سیاست اسرائیلی است. هر چه اینها به فلسطینی ها می گویند چیزی به جز یک اردوگاه بزرگ که صرفا شامل آب و غذا است نمی باشد. این یک جنایت بزرگ است در حق انسانیت است، البته به فضل الهی با توجه به جنبش مقاومت هدف آنها اجرایی نخواهد شد.
وی درباره سوریه نیز گفت:مخالف جدی در سوریه علیه نظام این کشور وجود ندارد و این یک تصمیم بین المللی برای ویرانی سوریه و ایجاد یک کشور وابسته به آمریکا آن هدف آنها است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: تنها راه حل بحران سوریه سیاسی است. که آن هم باید نقش مردم به طور کامل پررنگ اجرا شود.
معاون دبیر کل حزب الله در خصوص مقاومت لبنان گفت : ما توانستیم با تمامی طوایف اتحاد ایجاد کنیم که به یاری خدا دست آوردهای بزرگ داشته و آینده روشنی پیش روی ماست.
گفتنی است همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با حضور جمعی از نخبگان اندیشمندان، رهبران و متفکران جهان اسلام از 32 کشور جهان به مدت 2 روز در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.
انتهای پیام/

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در همایش "هندسه قدرت جهانی": ایران در صدد ساخت قدرت جهانی از خاورمیانه است

49