معاون هماهنگ کننده ارتش : خواب دشمن برای بازگشت به ایران تعبیر نخواهد شد! | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستیدرئیس ستاد مشترک و جانشین فرماندۀ کل ارتش: خواب دشمن برای بازگشت به ایران تعبیر نخواهد شد!

 

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، رئیس ستاد مشترک و جانشین فرماندۀ کل ارتش جمهوری اسلامی ایران دربارۀ تلاش‌های استکبار و در رأس آن آمریکا برای سیطره بر منطقۀ غرب آسیا توضیح داد.

دریادار سیاری با حضور در برنامه «لقاء خاص» شبکه جهانی الکوثر گفت: «با پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن 1357 همۀ خارجی‌هایی که تحت عنوان مستشار در کشور ما کار می‌کردند از ایران بیرون رانده شدند. به این ترتیب ما توانستیم استکبار جهانی را در کشور خود ریشه‌کن کنیم. استکبار، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی برخی منافع را در داخل کشور ما برای خودش مشخص کرده بود و از طریق مزدورانش بر همۀ امور کشور ما سیطره داشت و از ایران به‌عنوان سکویی برای سیطره بر سراسر خاورمیانه (غرب آسیا) استفاده می‌کرد. به‌عنوان مثال ایران عضو پیمان غربی «سنتو» بود که در برابر کمونیسم ایستاده بود تا به داخل کشور نفوذ نکند ولی فقط برای حفظ منافع امپریالیسم غرب این کار را انجام می‌داد. اما با پیروزی انقلاب، این معادله کاملاً دگرگون شد و موضع‌گیری‌ها عوض شد و همۀ کسانی که در کشور ما بودند و منافع نامشروع داشتند مجبور به ترک ایران شدند یا اخراج شدند.»

جانشین فرماندۀ کل ارتش جمهوری اسلامی افزود: «اما استکبار به شیوه‌های مختلف مانند فتنه‌انگیزی بین اقوام ایرانی، بارها برای بازگشت به داخل کشور کوشید تا شاید بتواند انقلاب را از ادامۀ مسیرش منصرف کند و کشور تحت سیطره‌اش بازگردد. همچنین مزدوران استکبار دست به حملات تروریستی زدند و بسیاری از شخصیت‌های انقلابی را ترور کردند ولی این تلاش‌ها راه به جایی نبرد. بعد از آن، استکبار جنگ سختی را بر ایران تحمیل کرد که هشت سال طول کشید ولی آن هم نتیجه نداد. این مسئله موجب شد دشمنان اسلام از بازگشت به ایران نا امید شوند. اما دشمن همچنان تلاش می‌کند جای پایی در ایران پیدا کند تا منافع نامشروع خود را تحقق بخشد ولی تاکنون موفق نشده است.»

امیر دریادار سیاری خاطرنشان کرد: «ایران اکنون به هیچ قدرت بیگانه اجازه نمی‌دهد از هزاران کیلومتر آنسوتر به منطقه ما بیاید و منافع نامشروع در منطقه داشته باشد. این ایده‌ای است که تقریباً همه ملت‌های منطقه آن را پذیرفته‌اند. ما معتقدیم حتی حضور بیگانگان در خلیج فارس به ثبات و امنیت خلیج فارس آسیب می‌رساند. ما همواره می‌پرسیم حضور شما در این منطقه چه ضرورتی دارد که بخواهید در اینجا از منافع ما پاسداری کنید. آیا ما خودمان برای حفظ منافعمان شایسته‌تر نیستیم؟ ما قدرت و اقتدار و امکانات داریم و شایسته‌تر هستیم که خودمان از منافعمان محافظت کنیم. ما می‌خواهیم خودمان امنیت منطقه‌مان را بدون نیاز به بیگانگان تأمین کنیم؛ زیرا بیگانگان به هر کجا وارد شدند موجب از دست رفتن امنیت و ثبات آنجا شده‌اند. نمونه‌های زیادی از این مداخله را در شرق و غرب کشورمان مشاهده می‌کنیم. خواب دشمنان برای بازگشت به قلمرو دریایی جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه تعبیر نخواهد شد.»

منبع خبر: شبکۀ الکوثر فارسی

معاون هماهنگ کننده ارتش : خواب دشمن برای بازگشت به ایران تعبیر نخواهد شد!

49