معاون وزیر امور خارجۀ روسیه: همکاری روسیه و ایران با اروپا و چین برای حفظ برجام افزایش می‌یابد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

معاون وزیر امور خارجۀ روسیه: همکاری روسیه و ایران با اروپا و چین برای حفظ برجام افزایش می‌یابد

 

روسیه و ایران همکاری خود را با اروپا و چین برای مبارزه با اقدامات آمریکا برای تضعیف توافق هسته‌ای ایران افزایش می‌دهند.

 

به‌نقل از خبرگزاری رویترز، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجۀ روسیه اظهار کرد: روسیه و ایران طی روزهای آتی همکاری با چین و اروپا را در راستای مقابله با اقدامات آمریکا برای تضعیف توافق هسته‌ای ایران افزایش خواهند داد.

روسیه پیشتر اظهار کرده بود که «هرکاری که لازم باشد» را برای حفظ توافق هسته‌ای ایران و محافظت از منافع مشترکش با تهران انجام خواهد داد.

وزارت امور خارجۀ روسیه با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت این وزارتخانه نوشت: مسکو به‌شدت از بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران از سوی آمریکا مایوس است و ما هر کاری که لازم باشد را برای حفظ و اجرای تمام و کمال توافق هسته‌ای ایران انجام خواهیم داد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در ماه مه 2018 به‌طور یک‌جانبه از توافق هسته‌ای ایران خارج شد و به‌دنبال آن، تحریم‌های واشینگتن علیه ایران را بار دیگر اجرایی کرد. این اقدام از سوی آمریکا با انتقادات شدیدی از سوی متحدان این کشور و طرف‌های حاضر در توافق هسته‌ای همراه شد. دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران از ماه نوامبر 2018 اجرایی می‌شود.

منبع خبر: ایسنا

معاون وزیر امور خارجۀ روسیه: همکاری روسیه و ایران با اروپا و چین برای حفظ برجام افزایش می‌یابد

49