مقاومت، پوزۀ اسرائیل را به خاک مالید؛ نتانیاهو به آتش‌بس پناه برد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

مقاومت، پوزۀ اسرائیل را به خاک مالید؛ نتانیاهو به آتش‌بس پناه برد

 

رژیم صهیونیستی در برابر حملات قاطع و غافلگیر‌کنندۀ مقاومت فلسطین مجبور شد پس از دو روز تجاوز به نوار غزه به آتش‌بس متوسل شود.

تقویت قدرت موشکی مقاومت فلسطین باعث شده تا مدت زمان نبردهای مقاومت با رژیم صهیونیستی بسیار کاهش یابد. در آبان ماه 1397 نیز صهیونیست‌ها مجبور شدند پس از دو روز تجاوز به نوار غزه تن به آتش‌بس دهند. در شرایط کنونی نیز پس از آنکه رژیم صهیونیستی به نوار غزه حمله کرد و مقاومت فلسطین بیش از 600 موشک به سمت سرزمین‌های ‌اشغالی شلیک کرد، این رژیم مجبور به عقب‌نشینی شد. عقب‌نشینی که با انتقاد شدید محافل سیاسی این رژیم مواجه شده است.

به گزارش «فلسطین‌الیوم»، توافق میان گروه‌های مقاومت فلسطینی و ارتش رژیم صهیونیستی برقرار شده است. این توافق که با تلاش‌های سازمان ملل متحد و مصر (و درخواست نتانیاهو) در قاهره انجام شده، از ساعت 4:30 دقیقۀ بامداد دوشنبه (16 اردیبهشت 1398) به وقت محلی اجرایی شده است. ساعاتی پیش از اعلام آتش‌بس، منابع فلسطینی اعلام کرده بودند که گروه‌های مقاومت فلسطین طرح آتش‌بس متقابل با رژیم صهیونیستی را نپذیرفته‌اند. این منابع که به نامشان ‌اشاره‌ای نشده، اعلام کردند، هیئت‌های حماس و جهاد اسلامی که در قاهره به سر می‌برند اصرار دارند، توافق‌نامه‌های آتش‌بس در گذشته بدون هیچ‌گونه پیش‌شرطی توسط رژیم تل‌آویو اجرا شود. در نهایت نیز آتش‌بس حاکم شده است.

تلفات رژیم صهیونیستی

تن دادن رژیم صهیونیستی به آتش‌بس با گروه‌های مقاومت، پس از آن انجام می‌شود که شمار کشته‌های رژیم صهیونیستی در نتیجۀ شلیک موشک‌های مقاومت که در پاسخ به حملات بی‌امان ارتش تل‌آویو به نوار غزه و کشتار مردم این باریکه صورت گرفت، به 4 نفر رسید و 41 تن نیز زخمی شدند (اگر چه این آمار رسمی است و طبق برآورد کارشناسان تلفات و خسارات بیش از این‌هاست). شبکۀ 12 تلویزیون این رژیم اعلام کرده، آمار نشان می‌دهد بیش از 650 موشک از نوار غزه سرزمین‌های ‌اشغالی را مورد هدف قرار داده‌اند که این تعداد بیش از تعداد کل موشک‌هایی است که در دور قبلی درگیری‌ها به این منطقه پرتاب شده بود. بر اساس این گزارش سامانۀ گنبد آهنین حدود 173 فروند از این موشک‌ها را رهگیری کرد و 35 موشک نیز در مناطق مسکونی رژیم صهیونیستی فرود آمدند. از سوی دیگر اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین اعلام کرده که دشمن صهیونیستی اگر جرأت دارد حجم خسارت‌ها و تلفات خود در این دور از درگیری‌ها با مقاومت فلسطین را اعلام کند.

منبع خبر: روزنامۀ کیهان

مقاومت، پوزۀ اسرائیل را به خاک مالید؛ نتانیاهو به آتش‌بس پناه برد

49