نام ائتلافِ سعودی در لیست ناقضانِ حقوقِ کودکان باقی ماند | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

نام ائتلافِ سعودی در لیست ناقضانِ حقوقِ کودکان باقی ماند

 

«آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل روز جمعه (4 مرداد 1398) گزارشِ خود دربارۀ نقض حقوق کودکان، در مناطقِ درگیری را به شورای امنیت ارائه داد.

گوترش در این گزارش، همچنان عربستان و امارات را در لیستِ سیاه نقض‌کنندگانِ حقوقِ کودکان باقی نگه داشته است.

در این گزارش آمده است که برای سازمان ملل به اثبات رسیده است که طی سال 2018 (1397)، دست کم 1689 کودکِ یمنی کشته و یا مجروح شده‌اند. در گزارشِ ارائه شده به شورایِ امنیت سازمان ملل تأکید شده که ائتلافِ متجاوز سعودی و اماراتی دستِ‌کم تاکنون 729 کودک را کشته‌اند و 684 کودکی یمنی به دلیلِ حملات هوایی جان خود را از دست داده‌اند.

از سویِ دیگر وزارتِ بهداشت یمن روزِ جمعه به ارائۀ آماری دربارۀ فاجعۀ حملۀ ائتلافِ سعودی علیه این کشورِ فقیر در منطقۀ غرب آسیا پرداخت.

بر اساس گزارشِ وزارت بهداشت دولت یمن، حملۀ ائتلاف به سرکردگیِ سعودی علیه یمن سبب شده تا بیش از 100 هزار غیرنظامی نقض عضو شوند.

وزارت بهداشت یمن اعلام کرد: «حملاتِ ائتلاف و محاصرۀ همه‌جانبۀ عربستان سعودی علیه این کشورِ فقیر در منطقۀ غرب آسیا باعث شده تا دستِ کم 2.3 میلیون کودکِ زیر 5 سال با سوء تغذیه مواجه شوند؛ و طیِ آن هر 10 دقیقه یک کودک به دلیل سوء تغذیه، جان خود را از دست ‌دهد.»

منبع خبر: خبرگزاری فارس

نام ائتلافِ سعودی در لیست ناقضانِ حقوقِ کودکان باقی ماند

49