نبرد ایران با دشمنان در فضاهای دوردست/ در هیچ جنگی نباید بی‌طرف باشیم | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

سردار سلامی در اجلاس سالانه بسیج اساتید:

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امروز در فضاهای دوردست با دشمنان اسلام در نبرد هستیم و توانستیم تا حدود زیادی اراده مسلمانان را بر کفار تحمیل کنیم.

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هفدهمین اجلاس سالانه بسیج اساتید که در سالن صبا مشهد مقدس برگزار شد، اظهار داشت: در موقعیت سرنوشت‌سازی از تاریخ اسلام و ایران به سر می بریم، در مقطعی هستیم که مواجهه راهبردی تعیین‌کننده‌ای بین نظام استکبار از یک سو و انقلاب اسلامی از سوی دیگر در جریان است.

وی افزود: بدون تردید مسیر آینده بشریت با نتیجه این نبرد ارتباط مستقیم خواهد داشت. امروز منطقه جهان اسلام ایفا کننده نقشه راهبردی است.

سردار سلامی گفت: ‌هر تحولی در منطقه رخ دهد سیمای جهان در آینده را ترسیم می کند. در این دوره 35 ساله 12 جنگ در سرزمین های اسلامی رخ داده که یک طرف دنیای غرب و طرف دیگر انقلاب اسلامی و کشورهای همپیمان بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: غرب طی 35 سال لشکرکشی های بزرگی را در منطقه سامان داده است و جنگ از تمرکز تمام قدرت ها و شرکایشان بر روی یک نقطه و آن هم جمهوری اسلامی اتفاق افتاد.

وی افزود: آنها از تاریخ آموخته بودند که پیام های آسمانی اسلام به سرعت در قلب ها نفوذ می کند و هویت گم شده بشر در این عصر را با پیام طهارت جابه‌جا کند.

سردار سلامی گفت: دفاع مقدس جلوه‌ای از یکی از ابعاد تهاجم همه‌جانبه غرب به بخش سوق‌الجیشی عالم بود. ما توانستیم اولین پیروزی را در شکستن تمرکز راهبردی در قلب اسلام از بین ببریم. امروز می بینید آن نقطه تمرکز امن‌ترین نقطه عالم است.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز در فضاهای دوردست با دشمنان اسلام در نبرد هستیم، و امروز توانستیم تا حدود زیادی اراده مسلمانان را بر کفار تحمیل کنیم.

سردار سلامی تاکید کرد: ساده‌لوحانه است اگر تصور کنیم دشمنی که از اساس با هویت ما در تضاد اعتقادی قوی است و موجودی ما را متضاد با حیات سیاسی خود می داند، به میدان استراتژی تنزل موقعیت دهد.

وی در ادامه اظهار داشت: برجام می‌تواند معیار مناسب و تجسم عینی از روح تعامل‌پذیری دشمن باشد. آیا می‌توان با مدل برجام به حفظ استقلال خود بیاندیشیم؟ این تفکر در عمل محکوم به شکست است.

سردار سلامی گفت: ما از تاریخ آموخته ایم برای بقا در مقابل قدرت هایی که خواستار نظمی ناعادلانه است تنها راه، قدرتمند شدن است. در مقابل دشمن تنها باید قوی بود.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: وقتی با ما در برجام معامله می کنند از ما می خواهند توسعه قدرت بازدارنده خود را متوقف کنیم و به دنبال استراتژی پوچ‌سازی و خالی کردن از قدرت هستند.

وی تاکید کرد: آمریکا به دنبال سیطره بر جهان است و ما به دنبال برهم زدن این سیطره هستیم.

سردار سلامی گفت: امروز می بینید سالانه 38 هزار نوجوان آمریکایی خودکشی می کنند. وقتی نرخ طلاق در این کشورها رکورد زد و در ازای هر جوانی که خودکشی می کند 50 جوان دیگر به دنبال راهی برای خودکشی هستند، این بیانگر زوال غرب است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه رهبرمعظم انقلاب، رهبری جهانی است، گفت: نسخه سعادت انسان در پیروی از تمدن غرب نیست. اسلام به دنبال هویت حقیقی
  و کرامت انسان است. برای اسلام کشتن یک انسان بدون اینکه فسادی کرده باشد کشتن تمام انسان هاست.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب می فرمایند اینکه ما سلاح کشتار جمعی نمی خواهیم، یک تاکتیک نیست یک اصل و براساس مبانی اعتقادی ماست.

سردار سلامی اظهار داشت: غرب عصر طلایی اسلام را دیده و می داند مسلمانان اگر فرصت کنند باز مرجعیت علمی جهان را به دست می گیرند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه غرب در حال فروپاشی در سطح اجتماعی و فرهنگی است، گفت: در عرصه سیاست هم فرو ریخته و قدرت اقتصادی غرب در حال زوال است.

وی افزود: امروزه سهم آمریکا و اروپا را در جهان می بینیم و از سوی دیگر تاثیرگزاری خودمان در تحولات سوریه لبنان، بحرین و سایر کشورها را مشاهده می‌کنیم.

سردار سلامی تاکید کرد: نیازمند ایجاد سد مستحکم از ایمان در قلب جوانانمان هستیم. این یک جنگ است و ما در هیچ جنگی نباید بی طرف باشیم. هرکجا ضعیف باشیم دشمن از آنجا اقدام می کند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: دشمن به تدریج صحنه سیاسی و امنیتی منطفه را ترک خواهد کرد.

وی در پایان اقتصاد مقاومتی را راهبرد برون‌رفت از مشکلات توصیف و تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی فرمولی است برای تغییر ادراک دشمن که ما به تدریج تمام این راه‌ها را سد می کنیم.

  

نبرد ایران با دشمنان در فضاهای دوردست/ در هیچ جنگی نباید بی‌طرف باشیم

49