نخست وزیر سابق عراق در پاسخ به ستاد خبری همایش: نیازمند دنیایی بدون تعصب طائفه گری هستیم | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

نخست وزیر سابق عراق در پاسخ به ستاد خبری همایش:
نیازمند دنیایی بدون تعصب طائفه گری هستیم
نخست وزیر سابق عراق با تأکید بر اینکه امروز مشکل ما این است که تفکر شیعه و سنی تبدیل به تفکری افراطی شود، گفت: ما دنیایی می خواهیم که در آن تعصب طائفه گری وجود نداشته باشد.
به گزارش روابط عمومی همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی، ابراهیم جعفری نخست وزیر سابق عراق اظهار کرد: شیعه و سنی امتی واحد هستند و مسائل شان را همواره باید خودشان حل کنند.
وی با تاکید بر اینکه ما در عراق مشکل مان وجود شیعه و سنی نیست افزود: مشکل ما این است که تفکر شیعه و سنی تبدیل به تفکری افراطی شود.
نخست وزیر سابق عراق، با بیان اینکه تفکر افراطی به دنبال رسوخ در مذاهب اسلامی است تا سبب خدشه وارد شدن به وحدت آنان شود، خاطرنشان کرد: ما دنیای بدون تعدد مذاهب را نمی خواهیم بلکه نیازمند دنیایی بدون تعصب طائفه گرایی هستیم؛ باید کلام ما یکی شود چرا که این در رد تعصب طائفه گرایی بسیار موثراست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات پارلمانی عراق، گفت: به همه برادران و خواهران خود توصیه می کنم وقتی پای صندوق انتخابات حاضر شدند این سئوال را از خود بپرسند که چه کسی را انتخاب می کنند و برنامه وی چیست؟
جعفری تصریح کرد: کسی که انتخاب می کنند باید برای امنیت و سازندگی عراق برنامه داشته باشد؛ برنامه ای که فساد در آن نباشد و شبهه طائفه گرایی و نیز شبهه ای از تفکر تکفیری در آن وجود نداشته باشد.
وی در خاتمه یادآور شد: انشاءالله ملت عراق این مسیر را ادامه خواهد داد و اوضاع بهتر خواهد شد؛ ما برای موفقیت مان مسیری جز انتخابات نداریم و با انقلاب های نظامی نیز مخالف هستیم.
گفتنی است همایش بین المللی نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی با حضور جمعی از نخبگان اندیشمندان، رهبران و متفکران جهان اسلام از 32 کشور جهان به مدت 2 روز در مرکز همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.
انتهای پیام/

نخست وزیر سابق عراق در پاسخ به ستاد خبری همایش: نیازمند دنیایی بدون تعصب طائفه گری هستیم

49