نگرانی صهیونیست‌ها از دستیابی حزب‌الله به موشک‌های نقطه‌زن | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

نگرانی صهیونیست‌ها از دستیابی حزب‌الله به موشک‌های نقطه‌زن

 

اعلام دستیابی حزب‌الله لبنان به موشک‌های نقطه‌زن ، نگرانی محافل اسرائیلی را از توانایی‌های این حزب تشدید کرد.

 

منال اسماعیل، گزارشگر شبکه تلویزیونی المیادین دربارۀ بازتاب سخنرانی دبیرکل حزب‌الله در رسانه‌های اسرائیل گفت: سخنان سید حسن نصرالله در روز عاشورا دربارۀ دستیابی حزب‌الله به موشک‌های دقیق، ضربه شدیدی به سیاست اسرائیل برای ناکام گذاشتن رسیدن سلاح‌های پیشرفته به دست حزب‌الله است.

حملات نیروی هوایی اسرائیل به سوریه با همین هدف صورت می‌گیرد. مقامات اسرائیلی این سخنان دبیرکل حزب‌الله را تکذیب نکردند و فقط به تکرار تهدیدات گذشته دربارۀ ویران کردن لبنان در صورت بروز درگیری بین این رژیم و حزب‌الله، پرداختند.

در ادامه این گزارش آمده است: تحلیلگران اسرائیلی با صراحت اذعان کردند حزب‌الله با وجود حملات هوایی اسرائیل به سوریه، به موشک‌های دقیق دست پیدا کرده است. این تحلیلگران خواستار آن شدند که سخنان سید حسن نصرالله در این باره جدی گرفته شود. ناظران اسرائیلی تأکید کردند سخنان دبیرکل حزب‌الله، پیام آشکاری را برای اسرائیل دربارۀ آمادگی این حزب برای هر رویارویی با این رژیم ارسال کرد.

ایهود یعری، کارشناس امور عربی در کانال دوازده تلویزیون اسرائیل گفت: «نصرالله به‌صورت روشن، ساده و حماسی مطابق شیوۀ خاص خود، سخن گفت. همۀ ما باید بدانیم که با وجود همۀ حملات اسرائیل، موشک‌های دقیق به داخل لبنان و انبارهای حزب‌الله رسیده است. نصرالله با صراحت این مسئله را بیان کرد و به اعتقاد من، باید آن را جدی بگیریم.»

حزی سمانتوف، خبرنگار امور عربی کانال ده تلویزیون اسرائیل گفت: «پیام سخنان نصرالله آن است که حزب‌الله برای جنگ با اسرائیل در صورت لزوم، با وجود دخالت آن در سوریه و با وجود اوضاع داخلی لبنان، آمادگی دارد. نصرالله همچنین این مسئله را تکذیب کرد که حمله هوایی اسرائیل به لاذقیه، محموله‌های سلاح حزب‌الله را هدف قرار داده است.»

خبرنگار این شبکه خاطرنشان کرد: کارشناسان اسرائیلی اذعان کردند حزب‌الله همزمان با جنگیدن در سوریه، توان رزمی خود را تقویت و به سلاح‌های پیشرفته دست پیدا کرده است. این کارشناسان تأکید کردند عناصر حزب‌الله تجربه رزمی بالایی کسب کرده‌اند که می‌توانند عملیات در میدان نبرد را هدایت کنند و می‌دانند که چگونه از فناوری‌های پیشرفته مانند هواپیماهای بدون‌سرنشین استفاده کنند.

منبع خبر: شبکۀ الکوثر فارسی

نگرانی صهیونیست‌ها از دستیابی حزب‌الله به موشک‌های نقطه‌زن

49