نیروی دریایی ارتش با توسعه سواحل مکران دل رهبری را شاد کرد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

 

همچنین امیر سرلشکر عطاالله صالحی فرمانده کل ارتش در این مراسم اظهار داشت: امروز تجهیزات نیروی دریایی بومی و راهبردی هستند؛ برای مثال ناو خارک و زیردریایی طارق امروز ناو و زیردریایی ایرانی شده‌ای هستند.

 

وی در ادامه ضمن تاکید بر ارتقای توان دفاعی در عرصه دریاها گفت: ان‌شاءالله امسال نیز در حوزه تولید و طراحی تجهیزات دفاعی و پدافندی مورد نیاز نداجا بتوانیم در عرصه دفاع قابلیت‌های خود را ارتقا دهیم.

 

فرمانده کل ارتش خطاب به فرماندهان نداجا بیان کرد: هیچ‌وقت نباید خود را کوچک بشمارید، زیرا شما عزیزان به مثابه شمشیری در دستان فرمانده معظم کل قوا هستید، که هر زمانی که صلاح بداند از آن استفاده می‌کند.

 

سرلشکر صالحی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اهمیت علم و تخصص در حوزه نیروی دریایی گفت: نیروی دریایی نیرویی تجهیزات‌محور است، که علم و تخصص در آن حرف نخست را می‌زند؛ لذا باید نیروهای متخصص در این نیرو در مناصب مهم قرار بگیرند.

 

وی افزود: کار شما فرماندهان در سواحل مکران تحقق فرمان مقام معظم فرماندهی کل قوا بود، که شما با انجام این کار مهم دل رهبر خود را شاد کردید.

 

فرمانده کل ارتش استقرار نیروی دریایی در سواحل مکران، چابهار و جاسک را بسیار ارزشمند و با اهمیت دانست.

 

سرلشکر صالحی در پایان با بیان اینکه امروز نیروی دریایی حضور مقتدرانه‌ای در  آبهای آزاد و بین‌المللی دارد و همواره به خود متکی بوده است، تاکید کرد: نداجا هیچ‌گاه از دیگران درخواست کمک نداشته است؛ درحالی‌که نیروی دریایی انگلیس در دوران طاغوت یک بار  چند فروند کشتی ایرانی را نجات داده بود و  تبلیغات بسیاری درباره این اقدام خود کرد. 

 

 

 

 

نیروی دریایی ارتش با توسعه سواحل مکران دل رهبری را شاد کرد

49