هدف آمریکا از اشغال افغانستان حمله به ایران بود | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

 

امیر پوردستان در رژه یگان‌های قرارگاه پدافند هوایی:

 

 

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه هدف آمریکا از اشغال افغانستان حمله به ایران بود گفت: خودمان می‌توانیم امنیت منطقه را تامین کنیم.

    امیر احمدرضا پوردستان جانشین فرمانده کل ارتش در پایان رزمایش مدافعان آسمان ولایت 7 و بعد از پایان رژه یگان‌های پدافند هوایی، با اشاره به اینکه نیروهای مسلح باید همواره آماده باشند، گفت: از مهمترین برکات آمادگی نیروهای مسلح ایجاد اعتماد به نفس برای نیروها و امنیت روانی برای مردم است.

وی افزود: امروز که در شرایط صلح و آرامش هستیم، باید موشک‌ها و سامانه‌های راداری را در تمامی لایه‌های پدافندی ارتفاع پست، متوسط و بالا آماده کنیم تا در روز مبادا بهره لازم را به طور شایسته ببریم.

جانشین فرمانده کل ارتش ضمن با اهمیت شمردن اقدامات قرارگاه پدافند هوایی در این رزمایش، گفت: این رزمایش که با هدایت قرارگاه پدافند هوایی برگزار شد، تنها گوشه‌ای از توان این نیرو را به نمایش گذاشت و اگر ملاحظات امنیتی نبود قطعا ظرفیت‌های بیشتری به نمایش گذاشته می‌شد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از برکات آمادگی نیروهای مسلح ایجاد بازدارندگی در دشمن است، به ماجرای حضور آمریکایی‌ها در سال‌های اخیر در منطقه غرب آسیا اشاره کرد و افزود: هدف آمریکا از اشغال افغانستان حمله به ایران اسلامی بود، اما با وجود جوانان مومن و متخصص که قادرند به سرعت ایده را به محصول تبدیل کنند و تحویل یگان‌ها دهند و نیروهای عمل‌کننده نیز به نحو احسن از این دستاوردها استفاده کنند، همین چرخه و فرآیند موجب شد در عزم و اراده آمریکایی‌ها خلل ایجاد شود.

وی افزود: پیام این رزمایش برای ملت شریف ایران این است که مستحضر باشند که جوانان مومن و متعهدشان آماده مقابله با هر نوع تهدیدی هستند و پیام ما برای منطقه پیام صلح و دوستی است و اینکه خودمان می‌توانیم امنیت منطقه را تامین کنیم و نیازی به کشورهای بیگانه و فرامنطقه‌ای نیست.

امیر پوردستان اضافه کرد: پیام این رزمایش برای دشمنان و آنان که خیال خام تعدی و تجاوز را در سر می‌پرورانند این است که بدانند وقتی که نیروهای مسلح ما قادرند ریزپرنده‌ها را این‌گونه در آسمان منهدم کنند، قطعا مورد اصابت قرار دادن جنگنده‌های متجاوز برا‌ی‌شان به راحتی امکان‌پذیر است.

وی با اشاره به توانمندی نیروهای مسلح در مقابله با انواع تهدیدات، تصریح کرد: امروز نیروهای مسلح ما قادرند تا هر نوع تهدیدی را در هوا، زمین و دریا پاسخ دهند و ما باید قدردان این نیروهای با صلابت و پا در رکاب باشیم.

وی ضمن ارزشمند شمردن اقدامات پدافند هوایی در رهگیری و انهدام ریزپرنده‌ها، دستاوردهای امروز نیروهای مسلح را ناشی از هدایت‌های مقام معظم فرماندهی کل قوا دانست.

جانشین فرمانده کل ارتش در پایان گفت: خدا را شاکریم که این رزمایش جلوه‌ای از هماهنگی و همدلی نیروهای مسلح کشور را به نمایش گذاشت و نیروهای شرکت‌کننده، اعم از ارتش و سپاه، نیروی انتظامی و بسیج با هدایت قرارگاه رعد خاتم‌الانبیاء(ص) هر کدام ماموریت‌های خود را به نحو احسن انجام دادند.

 

 

 

 

 

 

 

 

هدف آمریکا از اشغال افغانستان حمله به ایران بود

49