هراس صهیونیست ها از بازگشایی پرونده جنایت های این رژیم در دادگاه لاهه | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

بخش امنیت ملی دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی روز دوشنبه به مقام های صهیونیست نسبت به احتمال بررسی درخواست طرف های فلسطینی در دیوان کیفری بین المللی 'لاهه' هشدار داد.

بخش امنیت ملی دفتر بنیامین نتانیاهو به اعضای کمیته روابط خارجی و امنیت ملی پارلمان (کنست) نسبت به عواقب این اقدام هشدار داده است.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی می ترسد که دادگاه لاهه پرونده شکایت های طرف فلسطینی علیه این رژیم را در سال جاری میلادی باز کند.

فلسطینی ها تا کنون درخصوص جنایت جنگی رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر علیه غزه در سال 2014 و نیز شهرک سازی ها در کرانه باختری به دیوان کیفری بین المللی در لاهه شکایت کردند.
پیش تر ریاض مالکی وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در اظهاراتی گفته بود که طرف فلسطینی در انتظار تعیین موعد دفتر دادستان کل دیوان کیفری بین المللی برای سفر به لاهه و ارائه پرونده شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی به این دادگاه است. 

فلسطین از اواخر سال 2014 با درخواست محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین رسماً به عضویت دیوان کیفری بین المللی و حدود 20 سازمان و نهاد بین المللی دیگر درآمد.

هراس صهیونیست ها از بازگشایی پرونده جنایت های این رژیم در دادگاه لاهه

49