هشدارِ پاکستان در موردِ سرقتِ اطلاعات توسطِ صهیونیست‌ها از واتس‌آپ | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

هشدارِ پاکستان در موردِ سرقتِ اطلاعات توسطِ صهیونیست‌ها از واتس‌آپ

 

رسانه‌هایِ پاکستانی روز شنبه (2 آذر 1398) گزارش دادند: «شرکت صهیونیستیِ ان.اس.او اخیراً اقدام به سرقتِ اطلاعاتِ مربوط به حساب‌هایِ شخصیِ مقام‌هایِ ارشد ۲۰ کشور از جمله پاکستان کرده است.»

وزارتِ فناوریِ اطلاعات پاکستان در واکنش به اقدامِ این شرکت صهیونیستی، به همۀ نهادهای دولتی به ویژه در پایتختِ این کشور نسبت به عملیاتِ هکرهای صهیونیستی هشدار داده است.

وزارتِ فناوری اطلاعات پاکستان با صدورِ دستورالعملی در این زمینه گزارش داد: «سرویسِ جاسوسیِ دشمن، سیستمِ نفوذ به حساب‌هایِ شخصی و اطلاعاتِ گوشیِ همراه را تهیه کرده و با استفاده از ویروسی موسوم به «پیگاسس» اقدام به سرقتِ اطلاعاتِ شخصیِ مقام‌های پاکستانی کرده است.»

این وزارت خانه از تمامیِ نهادهایِ دولتیِ پاکستان، مقام‌ها و کارمندانِ آن خواسته است تا ضمنِ خودداریِ جدی از تبادلِ اطلاعات از طریقِ شبکۀ پیام‌رسانِ واتس‌آپ، نسخۀ جدید آن را نصب کرده و علاوه بر این، تلفن‌هایِ همراهی را که تا قبل از بیستمِ اردیبهشت سال جاری (سال 1398) خریداری شده است را نیز تغییر دهند.

شرکتِ واتس‌آپ اوایل آبان ماه سال جاری از یک شرکتِ صهیونیستی، به اتهامِ کمک به جاسوسانِ دولتی برایِ هک کردن 1400 تلفن همراه متعلق به دیپلمات‌ها، مخالفانِ سیاسی، روزنامه‌‌نگاران و مقام‌هایِ رسمیِ کشورها شکایت کرد.

امارات متحده عربی، بحرین و مکزیک تنها کشورهایی هستند که شرکتِ پیام رسانِ واتس‌آپ از آن‌ها نام برده است. دستِ کم یکصد نفر از اعضایِ جوامعِ مدنی کشورها نیز در فهرستِ افرادی هستند که تلفنِ همراه آنان موردِ حمله قرار گرفته است. بنابر اعلامِ واتس‌آپ، حملۀ هکرها متوجهِ سیستم ویدئوکال (تماس تصویری) این پیام‌‌رسان بوده است و مهاجمان از این طریق، بدافزارِ جاسوسی را رویِ تلفن کاربران نصب می‌کردند.

منبع خبر: ایرنا

هشدارِ پاکستان در موردِ سرقتِ اطلاعات توسطِ صهیونیست‌ها از واتس‌آپ

49