هماهنگی رژیم صهیونیستی و عربستان برای ایجاد ناامنی در ایران/ «امنیت» شرط اصلی رشد جامعه است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر در جامعه امنیت و ثبات نباشد در واقع آن جامعه قادر به حرکت و پیشرفت نمی‌باشد و می‌توان گفت شرط اصلی رشد و ارتقای هر جامعه‌ای وجود امنیت است.

  سرلشکر «محمدعلی جعفری» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اختتامیه کنگره 3 هزار شهید استان خراسان شمالی که صبح امروز در بجنورد برگزار شد، با اشاره به دستاودهایی که نظام اسلامی بواسطه خون شهدا به دست آورده است، اظهار داشت: شهدا مظهر اقتدار ملی، شکوه و عظمت انقلاب اسلامی هستند و در واقع عامل اصلی و تعیین کننده اقتدار ملی ما شهدا جنگ تحمیلی هستند.


وی افزود: محور اصلی انقلاب اسلامی ما در ابعاد سلبی استقامت و پایداری در برابر استکبار جهانی و نه گفتن به نظام سلطه بود که شهدای ما آن را به اجرا درآوردند. شهدا با مبارزه و جهاد و ایستادگی حماسه بزرگی را آفریدند و به عنوان محور اصلی مقاومت تا آخرین قطره خون خود در برابر دشمن ایستادگی کردند.

سردار جعفری با بیان اینکه هر چه زمان می‌گذرد و پیش می‌رویم عظمت و بزرگی شهدا بیشتر برای ما روشن و واضح می‌شود، افزود: خدا را شاکریم که این مسیر الهی و روند جهاد و شهادت در کشورمان ادامه دارد و مردم شریف ایران اسلامی همواره قدردان ایثارگری‌ها و فداکاری‌های شهدا و خانواده‌های آنان هستند.

فرمانده کل سپاه گفت: امروز شاهد دستاوردهای بزرگی از خون شهدا در کشور هستیم که مهمترین آن امنیت پایدار و مردمی است. اگر در جامعه امنیت و ثبات نباشد در واقع آن جامعه قادر به حرکت و پیشرفت نمی‌باشد و می‌توان گفت شرط اصلی رشد و ارتقای هر جامعه‌ای وجود امنیت است.

 

وی با بیان اینکه دشمنان از همان روزهای آغازین انقلاب بسیج شدند تا امنیت را از ما بگیرند و در این راستا با ایجاد ناامنی در مناطق مختلف کشور دست به اقدامات خرابکارانه زدند، افزود: جوانان غیور ما در آن دوران با ایمان و اعتقاد و باور عمیق قلبی که داشتند، از جان عزیز خود گذشتند تا به امنیت کشور خدشه‌ای وارد نشود. درسی که ملت بزرگ ایران از دوران دفاع مقدس به همه‌ی متجاوزین و مستکبرین داد این بود که ایران اسلامی با دیگر کشورها متفاوت است تا دشمن بداند که اگر کشوری به ایران اسلامی تجاوز کرد، ملت و نظام اسلامی آن را رها نخواهد کرد و حقوق حقه خود را از متجاوز خواهد گرفت که در این استطاعت جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

 

سردار جعفری با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی هشت سال طول کشید که یک سال و نیم آن صرف بیرون راندن دشمن از کشور شد، گفت: اینکه جنگ شش و نیم سال دیگر طول کشید به خاطر آن بود که امروز امنیت داشته باشیم تا دیگر هیچ کشوری جرات حمله و تجاوز را نداشته باشد.

 

** آمریکا پس از حمله به عراق و افغانستان، اعتراف کرد که نمی‌توان به ایران حمله نظامی کرد

 

فرمانده کل سپاه بیان داشت: همانطور که شاهد بودیم در سال 80 و در سومین دهه انقلاب اسلامی، آمریکایی‌ها که از برنامه‌ریزی‌هایی چون تحریم‌های اقتصادی و تهاجم فرهنگی نتیجه نگرفته و ناامید شده بودند به بهانه مبارزه با تروریسم و حادثه 11 سپتامبر تصمیم به حمله نظامی علیه ایران گرفتند. آن‌ها برای اجرای این پروژه ابتدا به افغانستان و عراق حمله کردند تا از این طریق ایران را در محاصره نظامی و اطلاعاتی خود دربیاورند و حلقه محاصره را علیه ایران کامل کنند. بعد از اینکه این حملات صورت گرفت و حلقه محاصره کامل شد، همزمان با آن به ایجاد ناامنی‌ها و کارهای سیاسی پرداختند. اما درسی که رزمندگان ما آن‌ها در دوران دفاع مقدس داده بودند همچنان در جلوی چشمانشان مجسم بود به طوری که آمریکا با آن همه قدرت مادی و تسلیحاتی، شیمیایی و بمب‌های هسته‌ای ترسید و جرات نکرد برنامه‌هایش را که برای آن این همه هزینه کرده بود را در ایران پیاده کند، چرا که تابلوی دفاع مقدس در ذهن آن‌ها ترسیم شده بود.

 

سرلشکر جعفری گفت: یکی دیگر از عواملی که آن‌ها را از ادامه پروژه جنگ علیه ایران بازداشت حضور گسترده مردم در صحنه‌های اصلی انقلاب بود.

 

وی همچنین افزود: دیگر عامل بازدارنده مشکلاتی بود که آمریکایی‌ها بعد از حضورشان در عراق و افغانستان با آن مواجه شدند که این مساله تاحدودی زیادی از انقلاب اسلامی و اثرگذاری آن بر روی ملت‌های منطقه نشات می‌گرفت. مردم عراق و افغانستان با تاسی از دوران دفاع مقدس و با استفاده از ظرفیت‌های خود شروع به مقاومت و مقابله با متجاوز کردند و آمریکایی‌ها هنگامی که دیدند مردم عراق و افغانستان چنین مقاومتی می‌کنند، متوجه شدند ایران از لحاظ ایمان، اعتقاد و یکپارچگی و روحیه شهادت طلبی در جایگاه بالایی قرار دارد و نمی‌توانند چنین غلطی بکنند و رسما اعلام کردند دیگر نمی‌توانند علیه ایران تهدید نظامی داشته باشند.

 

** کردستان و سیستان و بلوچستان همچون استان‌های مرکزی از امنیت کامل برخوردارند


به گزارش دفاع پرس فرمانده کل سپاه با اشاره به تحرکات رژیم اشغالگر قدس و عربستان سعودی علیه کشورمان اظهار داشت:
 امروز علاوه بر رژیم صهیونیستی برخی از کشورهای منطقه نیز برای ایجاد ناامنی در ایران هزینه‌هایی هنگفتی می‌پردازند. اطلاعات گسترده‌ای از هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی عربستان سعودی و اسرائیل غاصب داریم که در کنار هم علیه ایران اسلامی برای ایجاد ناامنی توطئه و برنامه ریزی می‌کنند. 

 

سرلشکر جعفری در این رابطه افزود: این‌ها به ناامن کردن کردستان و سیستان و بلوچستان امید بسته بودند اما همانطور که می‌بینیم این دو استان نیز همچون دیگر استان‌های مرکزی کشور از امنیت کامل برخوردارند.

 

وی خاطرنشان کرد: دیگر دستاورد خون شهدا عزت، اقتدار و عظمت ملت ایران است که به برکت مبارزه و ایستادگی در برابر استکبار جهانی به دست آمده است و همانطور که می‌بینید این روحیه جهادی و مقاومت امروز در سوریه، لبنان، یمن، فلسطین و عراق اثرگذار است.

 

فرمانده کل سپاه با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) در روزهای پایانی جنگ تحمیلی گفت: ایشان فرمودند این جنگ همه‌اش برای ما نعمت بود و اگرچه دشمنان نمی‌خواستند تا ما انقلابمان را به ورای مرزها صادر کنیم اما در جنگ انقلاب ما صادر شد. دفاع مقدس به ما نشان داد اگر امتی در برابر دشمن استقامت کند و از تسلیحات خود با ایمان و باور قلبی استفاده کند، حتی اگر تمامی ابرقدرت‌ها علیه آن باشند، نمی‌توان آن قدرت الهی را شکست داد.

 

وی با اشاره به اینکه از همان روزهای آغازین انقلاب اسلامی، هیچ کشوری جرات فروش تجهیزات و تسلیحات را به ما نداشت و همین امر باعث شد به روی پای خود بایستیم، اظهار داشت: با اتکا به ظرفیت‌های داخلی و معنویات امروز به عنوان یک قدرت بزرگ دفاعی و تسلیحاتی در منطقه مطرح هستیم.

 

سرلشکر جعفری عنوان کرد: انقلاب اسلامی اولین اثر خود را در جنوب لبنان و فلسطین نشان داد. بزرگترین برنامه دشمنان گسترش جغرافیایی رژیم صهیونیستی از نیل تا فرات یعنی تا نزدیکی ایران و عراق بود که به واسطه تشکیل حزب الله لبنان با شکست مواجه شد تا جایی که اسرائیل زبونانه مناطقی از جنوب لبنان را ترک کرد. فلسطین نیز با تاسی از انقلاب اسلامی بعد از جنگ سی و سه روزه در غزه اجازه نداد که رژیم صهیونیستی در منطقه به اهداف خود دست یابد. امروز اسرائیل نه تنها نتوانسته است حاکمیت خود را در منطقه گسترش دهد بلکه در داخل فلسطین اشغالی نیز با مشکلات عمده‌ای از جمله مهاجرت معکوس یهودیان و ترس و نگرانی آن‌ها از آینده مواجه است.

 

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش کردند تا در سوریه با تشکیل داعش و تکفیری‌ها منطقه را به آشوب کشیده و به اهداف خود دست یابند اما امروز همانطور که تحلیلگران آمریکایی اذعان دارند، آمریکا برای حل مشکلات سوریه باید دست به دامان ایران شود. آمریکایی‌ها در عراق بعد از صدام می‌خواستند حاکمیتی را همسو با خودشان روی کار بیاورند که نتوانستند به این دست یابند و همانگونه که شاهد بودیم حاکمیتی شیعی هماهنگ با ایران اسلامی در عراق مشغول به فعالیت شد. هرچند امروز از اهل تسنن و دیگر اقلیت‌های دینی در حاکمیت عراق موثر هستند اما هیچ وقت شیعیان در عراق تا این اندازه قدرت نداشتند.

 

وی اضافه کرد: الگوگیری از هشت سال دفاع مقدس امروز موجب رشد و پیشرفت عراق شده است. راهپیمایی اربعین که از همه ملت‌های دنیا در آن شرکت می‌کنند، اتفاق عظیم و عمیقی در جهان اسلام است که با انقلاب اسلامی ارتباط مستقیمی دارد. آن اثری که ما باید در حج در جهان اسلام مشاهده می‌کردیم که به خاطر آل سعود مزدور اتفاق نمی‌افتد امروز به واسطه اربعین و حضور آزادگان مسیحی، اهل تسنن، شیعی و دیگر اقلیت‌های مذهبی محقق می‌شود.

 

** برخی مسئولین نسبت به خطر نفوذ فرهنگی و سیاسی بی توجه‌اند

 

فرمانده کل سپاه گفت: امروز که در شرایط پسابرجام قرارگرفته‌ایم، با خطر نفوذ سیاسی و فرهنگی مواجه‌ایم که متاسفانه بعضی از مسئولین ما نیز به آن توجهی ندارند. این در حالی است که مردم ما هیچ وقت به آمریکایی‌ها اعتماد نکردند. با این حال برخی مسئولین ناهماهنگ با رهبری و مردم برای حل مشکلات کشور به جای نگاه به درون رویکردی بیرونی دارند. این خوشبینی‌ها نگران کننده و مایه دغدغه است. در حالی که توصیه مقام معظم رهبری جهاد کبیر یعنی اطاعت نکردن از دشمنان است.

 

سردار جعفری همچنان خطاب به مسئولین گفت: همت کنید و با به کارگیری تجربیات دوران دفاع مقدس تفکر بسیجی، مدیریت جهادی بر مشکلات داخلی غلبه کنیم.

 

 

==================================

هماهنگی رژیم صهیونیستی و عربستان برای ایجاد ناامنی در ایران/ «امنیت» شرط اصلی رشد جامعه است

49