همکاری‌های دفاعی ایران و پاکستان در جهت امنیت منطقه گسترش می‌یابد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

همکاری‌های دفاعی ایران و پاکستان در جهت امنیت منطقه گسترش می‌یابد

 

وزرای دفاع جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در تماس تلفنی بر گسترش همکاری‌های دفاعی در جهت تحکیم ثبات و امنیت در منطقه تأکید کردند.

 

امیر سرتیپ حاتمی در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر دفاع جدید پاکستان، برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات پارلمانی در پاکستان و انتخاب وی به‌عنوان وزیر دفاع دولت جمهوری اسلامی پاکستان را تبریک گفت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و رئیس‌جمهور کشورمان مبنی بر توسعۀ هر چه بیشتر روابط میان کشورهای همسایه، ابراز امیدواری کرد با شروع به کار دولت جدید پاکستان و تحت ارادۀ سیاسی رهبران دو کشور، نواقص و کمبودهای گذشته در روابط دوجانبه جبران شود.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه اطمینان داریم پاکستان به‌عنوان یک کشور مهم در جهان اسلام در راستای منافع امت اسلامی همچون گذشتۀ نقش مثبتی در روند تحولات منطقه‌ای ایفا خواهد کرد، تصریح کرد: بحران‌های موجود در منطقه و کشورهای اسلامی به‌ویژه یمن راه‌حل نظامی ندارد بلکه باید از طریق مذاکره و روش‌های سیاسی به این بحران خاتمه داد.

وزیر دفاع کشورمان در ادامه با یادآوری ظرفیت‌های مشترک دو کشور در حوزه‌های اقتصادی، تجاری و دفاعی گفت: به‌کارگیری این ظرفیت‌های مشترک در جهت رشد و توسعۀ همکاری‌های دوجانبه و تحکیم و تقویت صلح و ثبات در منطقه کمک خواهد کرد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی پاکستان نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تأکید بر توسعۀ روابط دو کشور برای تقویت صلح و امنیت در منطقه، ابراز امیدواری کرد همکاری‌های دو کشور ایران و پاکستان در زمینه‌های مختلف گسترش یابد.

منبع خبر: پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

همکاری‌های دفاعی ایران و پاکستان در جهت امنیت منطقه گسترش می‌یابد

49