وحدت دنیای اسلام منشا تاثیرگذاری بیشتر در ترسیم "هندسه قدرت جهانی" می شود | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در شرایط کنونی وحدت دنیای اسلام منشا تاثیرگذاری بیشتر آنها در ترسیم هندسه قدرت جهانی می شود.
حسن قشقاوی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی همایش بین المللی "نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی"، در خصوص چالش های پیش روی جهان اسلام برای رسیدن به وحدت و یکپارچگی اظهار کرد: در برهه حساس کنونی گروه های تکفیری و وهابی به دنبال این هستند در دنیای اسلام اختلاف افکنی کنند و مانع وحدت مسلمانان شوند.
وی افزود: استعماگران جهانی از وحدت و قدرتمندتر شدن دنیای اسلام واهمه دارند، بنابراین به دنبال حمایت بیشتر از اختلاف افکنی در دنیای اسلام هستند و با اینکه شعار مبارزه با تروریست را سر می دهند اما باز هم از گروه های تندروی تکفیری و وهابی در سوریه حمایت می کنند.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان به تلاش دنیای استکبار برای خشن نشان دادن جهان اسلام اشاره و تاکید کرد: کشورهای مستکبر دنیا با توجه به امکانات و رسانه هایی که در اختیار دارند، همواره تلاش می کنند که اسلام را به عنوان یک دین خشن و خشونت طلب نشان دهند به همین دلیل حمایت آنها از وحشی گری های گروه های تکفیری در این زمینه هم برای آنها کاربرد دارد.
قشقاوی خاطرنشان کرد: از دستاوردهای برگزاری این همایش می توان به این نکته اشاره کرد که نخبگان جهان اسلام راهی را پیدا کنند تا ارزش های اصیل اسلامی هرچه بهتر به معرض نمایش گذاشته شود و همچنین تاثیرگذاری دنیای اسلام در هندسه جدید قدرت‌های جهانی بیشتر از قبل شود.
وی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک الگو و تراز در زمینه استقلال و پایبندی به ارزش های اسلامی قلمداد کرد و گفت: جمهوری اسلامی از بدو به وجود آمدن توانسته است خود را به عنوان یک الگو در جهان اسلام مطرح و بدون وابستگی به دنیای غرب هم بتواند نقش تعیین کننده خود را حفظ کند.
معاون وزیر امور خارجه در پایان حفظ وحدت دنیای اسلام را نیاز امروز کشورهای اسلامی برای قدرتمندتر شدن دانست و خاطرنشان کرد: در برهه حساس کنونی کشورهای اسلامی برای اینکه در معادلات بین المللی و همچنین هندسه جهانی که در حال تغییر است، موثرتر واقع شوند باید وحدت و یکپارچگی خود را حفظ کنند که خوشبختانه این اجلاس در این زمینه بسیار مهم و موثر خواهد بود.

وحدت دنیای اسلام منشا تاثیرگذاری بیشتر در ترسیم "هندسه قدرت جهانی" می شود

49