ورود به آسمانِ یمن از این پس برایِ دشمنان مجاز نخواهد بود | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

ورود به آسمانِ یمن از این پس برایِ دشمنان مجاز نخواهد بود

 

سرتیپ «یحیی سریع»، سخنگویِ نیروهای مسلح یمن روز شنبه (9 آذر 1398) ضمنِ اعلامِ خبر سرنگونیِ یک فروند پهپاد جاسوسیِ ائتلاف سعودی در استانِ حجه تأکید کرد که ورود به آسمانِ یمن از این پس برایِ دشمنان مجاز نخواهد بود و باید هزار جور پیشِ خود محاسبه کنند.

سخنگویِ نیروهای مسلح یمن از سرنگونی یک فروند هواپیمایِ جاسوسی متعلق به ائتلاف سعودی خبر داد و اعلام کرد که این هواپیما که از نوعِ Wing Loong و ساخت کشورِ چین است مشغولِ اقدامات متجاوزگرانه در بخشِ حیران استان حجه یمن بود.

وی هچنین افزود: «این هواپیما با یک موشکِ زمین به هوا که در آینده پیرامونِ آن اطلاع رسانی خواهد شد، سرنگون گردید.» یحیی سریع، همچنین اظهار داشت که در عملیاتِ پاتکِ نیرو‌های یمنی، ده‌ها نظامیِ سعودی و سودانی کشته شدند.

ارتش و کمیته‌هایِ مردمی یمن در روز شنبه (9 آذر 1398) با سه حملۀ گستردۀ متجاوزان و مزدورانِ ائتلاف سعودی در جبهه‌هایِ مرزی که با بیش از ۲۰ حملۀ هوایی پشتیبانی می‌شد، مقابله کردند. وی افزود: «متجاوزان تاکنون در جبهه‌هایِ مرزی هیچ پیشرویِ ملموسی کسب نکرده‌اند و در عملیاتِ پاتک نیرو‌هایِ یمنی، ده‌ها نظامی سعودی و سودانی کشته شدند.»

منبع خبر: شبکۀ العالم

ورود به آسمانِ یمن از این پس برایِ دشمنان مجاز نخواهد بود

49