وزیر خارجۀ روسیه: از نظر ما آمریکا از پیمان منع اشاعۀ تسلیحات اتمی خارج شده است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

وزیر خارجۀ روسیه: از نظر ما آمریکا از پیمان منع اشاعۀ تسلیحات اتمی خارج شده است

 

وزیر خارجۀ روسیه روز یکشنبه (6 آبان 1397) گفت، از نظر مسکو تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان منع تسلیحات اتمی میان‌برد قطعی شده و اجرای آن در حال انجام است.

 

به‌نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجۀ روسیه در برنامۀ شبکه تلویزیونی روسیه گفت: «این یک حقیقت عینی است که آمریکا تصمیم خود را برای خروج از پیمان 1987 گرفته و در حال محقق ساختن آن است.»

وزیر امور خارجۀ روسیه همچنین در ادامه صحبت‌هایش گفت: «مسکو در حال حاضر خودش را برای واکنش در صورت خروج آمریکا از پیمان مذکور آماده می‌کند. یک هفته قبل، چند روز پیش از آنکه آمریکا اعلام کند که قصد خروج دارد، فهرستی از سؤالات و نگرانی‌های مربوط به این پیمان از طریق سفارت آمریکا در مسکو به وزارت خارجه روسیه داده شد. این فهرست در واکنش به درخواست مسکو برای مطرح کردن نگرانی‌های مرتبط با ادامۀ پیمان از سوی مسکو ارائه شده است.» لاوروف ادامه داد: «ما این فهرست را به وزارت دفاع و سایر آژانس‌های دولتی دادیم تا آن‌ها به شکایات رسیدگی کنند و بر روی پاسخی که قرار است به نگرانی‌های آمریکا داده شود، کار می‌کنیم. وی همچنین گفت: «روسیه از تمایل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در همکاری مشترک برای مقابله با تروریسم و امنیت سایبری استقبال می‌کند.»

منبع خبر: ایسنا

وزیر خارجۀ روسیه: از نظر ما آمریکا از پیمان منع اشاعۀ تسلیحات اتمی خارج شده است

49