پيكر مطهر فهميده آذربايجان تشييع شد | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

پيكر شهيد حسن جنگجو كه به فهميده آذربايجان شهرت يافته است، امروز با حضور اقشار مختلف مردم، رزمندگان دوران دفاع مقدس، نيروهاي مسلح، خانواده معظم شهدا و مسؤولان لشكري و كشوري در ميدان شهداي تبريز تشييع و در گلزار شهداي وادي رحمت تبريز به خاك سپرده شد.

سردار غلام عسكر كريميان، فرمانده سپاه عاشوراي آذربايجان شرقي در اين مراسم با تأكيد بر اين كه شهدا با ارزش ترين دارايي خود را در راه اسلام و وطن فدا كردند، اظهار داشت: هرگز از ولايت و ارزش هاي انقلاب و راه و مرامي كه شهدا به يادگار گذاشتند، دست نخواهيم كشيد و بر آن ميثاق پايبند هستيم.

وي با بيان اين كه شهيد جنگجو با تاسي از فرهنگ عاشورا و عمل به شعار ''هيهات من الذله''، در برابر يزيديان زمان جنگيد و سرافرازانه به شهادت رسيد، تصريح كرد: امروز در شرايطي شاهد بازگشت پيكر مطهر شهيد جنگجو پس از سال ها انتظار هستيم كه مادر شهيد در بستر بيماري و تحت مراقبت هاي ويژه قرار دارد.
سردار كريميان با اشاره به اين كه راه و مرام شهداي دفاع مقدس، حسيني بود، خاطرنشان كرد: امروز دل باختگان فرهنگ عاشورايي براي تجديد ميثاق با آرمان هاي شهدا در اين مكان گرد هم آمده اند تا پرچمي كه شهدا بر افراشته اند را نگذارند روي زمين بماند و شهداي مدافع حرم بر اين ادعا صحه مي گذارند.
فرمانده سپاه عاشورا در بخش ديگري از سخنان خدو با بيان اين كه فرهنگ ايثار و شهادت رمز ماندگار اسلام و تشيع بوده است، افزود: دشمنان نظام به دنبال بيگانگي جوانان با مفاهيمي همچون ايثار، جهاد و شهادت هستند، غافل از اين كه امروز نسل جوانان بابصيرتي مضاعف در برابر اسلام آمريكايي ايستادگي كرده است.
گفتني است، پيكر مطهر شهيد حسن جنگجو پس از 34 سال تفحص و به سرزمين مادري خود بازگشت، هر چند مادر اين شهيد سرافراز پس از سال ها چشم انتظاري، اين روزها در بستر بيماري بوده و در بخش مراقبت هاي ويژه (
ICU) قرار دارد.

پيكر مطهر فهميده آذربايجان تشييع شد

49