کنگرۀ آمریکا فروش سلاح به عربستان را محدودتر می‌کند | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

کنگرۀ آمریکا فروش سلاح به عربستان را محدودتر می‌کند

 

رئیس کمیتۀ امور خارجۀ مجلس نمایندگان آمریکا با ابراز نگرانی از اقدام عربستان سعودی در انتقال تسلیحات برای گروه‌های تندرو در یمن اعلام کرد کنگره باید اعمال محدودیت‌های بیشتر را بر فروش سلاح به ائتلاف تحت فرماندهی عربستان مورد بررسی قرار دهد.

کمیتۀ امور خارجۀ مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه شب، 17 بهمن 1397 با 25 رأی موافق در برابر 17 رأی مخالف از قطعنامه‌ای حمایت کرد که ارتش آمریکا را از هرگونه حمایت از سعودی‌ها و حامیانش در جنگ یمن باز می‌دارد.

«الیوت انگل»، رئیس کمیتۀ امور خارجۀ مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد این گزارش‌ها بسیار نگران‌کننده است و دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور باید تحقیقات و تلاش بیشتری را برای جلوگیری از تکرار این موارد به عمل آورد. وی افزود: «آیا کنگره نباید محدودیت‌های بیشتری را بر فروش سلاح به ائتلاف سعودی بررسی کند؟»

وزارت امور خارجۀ آمریکا از تحقیقات دربارۀ این گزارش‌ها خبر داد و یک مقام این وزارتخانه اعلام کرد: «ما از این گزارش‌ها مطلع و به دنبال اطلاعات بیشتر هستیم. همۀ این گزارش‌ها به طور جدی در دست بررسی قرار دارد.»

«مایکل مک‌کول» عضو کنگرۀ آمریکا نیز قتل خاشُقجی را مانع بزرگی در مسیر مناسبات ریاض - واشینگتن دانست و دربارۀ کشته شدن غیرنظامیان در جنگ یمن ابراز تأسف کرد.

منبع خبر: شبکۀ الکوثر فارسی

کنگرۀ آمریکا فروش سلاح به عربستان را محدودتر می‌کند

49