یک کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد:عصر کنونی ما عصر اندیشه امام خمینی(ره) است | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

یک کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد:
عصر کنونی ما عصر اندیشه امام خمینی(ره) است
یک کارشناس مسائل سیاسی گفت:تحولات عصر کنونی ما در جوامع بشری به ویژه جهان اسلام متاثر از اندیشه‌های ناب امام راحل بوده و در واقع باید گفت که عصر کنونی ما عصر امام خمینی(ره) است.
سردار یدالله جوانی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی همایش بین المللی "نقش دنیای اسلام در هندسه قدرت جهانی"، با اشاره به تحولات دهه‌های اخیر در منطقه اظهار کرد: ما در دهه‌های اخیر شاهد تحولات گسترده در عرصه بین‌الملل و به ویژه جهان اسلام بوده‌ایم.
وی افزود: تحولات عصر کنونی ما در جوامع بشری به ویژه جهان اسلام متاثر از اندیشه‌های ناب امام راحل بوده و در واقع باید گفت که عصر کنونی ما عصر امام خمینی(ره) است.
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: اگر سه دهه گذشته را بررسی کنیم به این مسئله به وضوح می‌رسیم که هیچ شخصیتی نظیر امام راحل تاثیرگذاری در عرصه جهانی نداشته و ایشان بعد از پیروزی بزرگ انقلاب اسلامی فرمودند انقلاب ما سرآغاز انقلاب بزرگ جهان اسلام است.
جوانی گفت: این فرمایش امام راحل نشان می‌دهد که ایشان پیش بینی می‌کردند که جهان با حرکت بزرگ بیداری اسلامی مواجه شود، ایشان با یک اطمینان خاطر مبارزه را آغاز کرد و فرهنگ مقاومت را در برابر استبداد قرار داد و در نهایت شاهد پیروزی فرهنگ مقاومت و ایستادگی بودیم.
قرن 21 قرن غلبه مستضعفین بر مستکبرین
وی با بیان اینکه عبارت‌های بسیاری به نقل از امام راحل نشان دهنده مهندسی جدید نظام جهانی است، عنوان کرد: اینکه قرن 21 قرن غلبه مستضعفین بر مستکبرین است و عبارت‌هایی از این دست نشان می‌دهد که تحول قدرت جهانی و هندسه جدید ایجاد شده است.
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه تاکید کرد: امروز تحولاتی در شمال آفریقا، خاورمیانه و حتی کشورهای آمریکای لاتین را شاهد هستیم و مقام معظم رهبری نیز با اشاره به همین تحولات فرمودند پدیده بیداری اسلامی ایجاد و هندسه سیاسی جهان در حال تغییر است.
جوانی اظهار کرد: تحولات در حال انجام، هندسه سیاسی جهان را تغییر می‌دهد و نظام کنونی را متحول می‌کند، امروز ما در مقطعی هستیم که این هندسه در حال تغییرات بوده و به فرمایش رهبر انقلاب بر سر یک پیچ تاریخی قرار گرفته‌ایم و نکته مهم این است که این تغییر تحت تاثیر انقلاب اسلامی است.
وی از دو قطبی بودن قدرت جهانی پس از جنگ جهانی دوم یاد کرد و افزود: با جنگ جهانی دوم، نظام چند قطبی فرو ریخت و قدرت در دست دو قطب، بلوک شرق و غرب قرار گرفت که باز هم ماهیت آنها استبدادی بود.
ادبیات انقلاب اسلامی منادی نظامی خالی از هرگونه سلطه گری است
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه تاکید کرد: در آن زمان که قدرت جهانی در دست دو بلوک شرق و غرب بود، انقلاب اسلامی ادبیات جدیدی به جهان عرضه کرد و در عرصه بین المللی منادی نظامی شد که در آن سلطه و سلطه گری وجود ندارد.
جوانی تصریح کرد: امروز می‌بینیم که انقلاب اسلامی و ادبیات آن به شدت مورد استقبال قرار گرفته است و این علاقه مندی در قلب اروپا و امریکا نیز مشاهده ‌می‌شود.
روند افت قدرت نظام سلطه در تغیر هندسه قدرت جهانی
وی با بیان اینکه امروز شاهد روند توسعه قدرت جبهه مقاومت و روند افت قدرت در نظام سلطه همراه با تغییر در هندسه قدرت جهانی را هستیم، تاکید کرد: امروز ملت‌ها خواهان رهایی از سلطه و برپایی نظامی با عدالت مبتنی بر حقوق عادلانه است و این مسئله را در صحبت چهره‌های برجسته کشورها در اجلاس غیرمتعهدها به وضوح شاهد بودیم.
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: تحولات منطقه به دنبال این است که نظامی حاکم شود که ماهیت دوگانه سلطه گری و سلطه پذیری نداشته باشد.
جوانی برگزاری همایش هایی نظیر همایش بین‌المللی نقش دنیای اسلام درهندسه قدرت جهانی را یک ضرورت توصیف کرد و گفت: بنده معتقدم برگزاری چنین همایش‌هایی در راستای پیشبرد اهداف بیداری اسلامی نه تنها یک کمک به شمار رفته بلکه یک ضرورت است.
وی تاکید کرد: ما نیازبه هم افزایی کردن توانمندی‌های جهان اسلام در برابر دشمنان برای روند افت و نزول توسعه قدرت آنها در تغییر این هندسه جهانی داریم.

یک کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد:عصر کنونی ما عصر اندیشه امام خمینی(ره) است

49