۵۲ شهید و بیش از ۲۴۰۰ زخمی حاصل درگیری رژیم صهیونیستی و فلسطینیان | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

طبق گزارش یورونیوز، شمار شهدای فلسطینی در جریان درگیری‌های روز دوشنبه (24/2/97) در نوار غزه به دست‌کم ۵۲ نفر و شمار زخمی‌های این حادثه خونین به بیش از ۲۴۰۰ نفر رسید. شماری که همچنان در حال افزایش است. به این ترتیب، روز بازگشایی سفارت آمریکا در بیت‌المقدس به مرگبارترین روز در تاریخ مناقشات اسرائیل و فلسطینی‌ها از جنگ سال ۲۰۱۴ میلادی به این سو تبدیل شد.

در میان کشته‌شدگان، ۶ کودک و نوجوان زیر ۱۸ سال دیده می‌شود. نیمی از زخمی‌ها با گلوله واقعی مصدوم شده‌اند. فلسطینی‌های خشمگین به بازگشایی سفارت آمریکا در بیت‌المقدس اعتراض دارند.

رژیم صهیونیستی می‌گوید که ۱۰ هزار «شورشی» در امتداد حصار امنیتی این کشور جمع شده‌اند و نیروهای امنیتی این رژیم نیز «مطابق با استانداردها!!» با اقدامات «خشونت آمیز» آنها برخورد می‌کنند.

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع رژیم صهیونیستی پیش‌تر اعلام کرده بود که ارتش این رژیم مجاز است از تمام ابزارها برای جلوگیری از عبور فلسطینی‌ها از حصارهای مرزی استفاده کند. تا کنون گزارشی مبنی بر تلفات اسرائیلی‌ها در اعتراضات روز دوشنبه منتشر نشده است.

۵۲ شهید و بیش از ۲۴۰۰ زخمی حاصل درگیری رژیم صهیونیستی و فلسطینیان

49