مرکز نخبگان و استعدادهای برتر | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه عالی دفاع ملی

شما اینجا هستید

 

بسمه تعالی

 

مرکز نخبگان و استعدادهای برتر

 

 

 

 دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی در راستای تاکیدات فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای (مدظله العالی) و سردار ریاست محترم ستاد کل نیروهای مسلح به منظور استفاده بهینه و اثربخش علمی نخبگان وظیفه ، اقدام به راه اندازی مرکز راهبردی نخبگان و استعدادهای برتر  نموده است. در این راستا کلیه فرایند امور دانشی و اجرایی مرتبط با نخبگان در این مرکز انجام و راهبری می شود. لذا خواهشمند است جهت تسهیل در انجام امور از طریق راه های ارتباطی ذیل جهت پذیرش در این مرکز اقدام نموده و از مراجعه حضوری خودداری نمایید.  این مرکز با تمام توان و امکانات پذیرای شما برادران عزیز و ارجمند می باشد.

 

فرایند همکاری با نخبگان وظیفه

 

خواهشمند است جهت پيگيري موضوعات ذيل ايميل هاي خود را با به كار گيري كليد واژه هاي تعريف شده در عنوان ايميل (subject) و با توجه به تفكيك موضوعات، به دو ايميل زير ارسال نماييد.

 

بديهي است رعايت كليد واژه ها در تسريع پاسخگويي به نيازهاي شما الزامي مي باشد.

 

*ارسال به موضوعات زير به آدرس samna1@sndu.ac.ir

 

1- تاييد پروپوزال، شروع بكار، بكارگيري، و تمامي امور مربوط به اين مرحله با عنوان: "بكارگيري".

 

2- خروج از كشور، تمديد گذرنامه، فرصت مطالعاتي، و تمامي امور مربوط به اين مرحله با عنوان: "گذرنامه".

 

3- گواهي اشتغال به خدمت براي استخدام، آزادسازي مدرك تحصيلي، گواهي نامه رانندگي، و تمامي امور مربوط به اين مرحله با عنوان: "گواهي".

 

4- امور مربوط به برقراري حقوق و بيمه با عنوان: " حقوق" يا "بيمه".

 

 

 

**ارسال موضوعات زير به آدرس samna2@sndu.ac.ir

 

1- تشكيل پرونده، معرفي، درخواست راهنمايي، رهاسازي از خدمت، و تمامي امور مربوط به اين مرحله با عنوان: "معرفي".

 

2- ثبت نام دوره آموزشي مخصوص نخبگان و تمامي امور مربوط به اين مرحله با عنوان: "آموزشي".

 

3- پايان كار، صدور كارت، نامه پايان كار، و تمامي امور مربوط به اين مرحله با عنوان: "پايان". 

 

                                                              

 

مدارک مورد نیاز

 

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده     لطفا دانلود فرمایید

 

  

 

مدارک مورد نیاز جهت صدور کارت

 

1- لطفا دانلود فرمایید

 

2- لطفا دانلود فرمایید

 

  

 

 قالب ارایه لوح فشرده و کتاب       لطفا دانلود فرمایید

 

 

پاسخ به سوالات متداول       لطفا دانلود فرمایید

 

فرایند همکاری با نخبگان وظیفه

 

 الف- فرآیند جذب و هدایت نخبگان وظیفه :

 

۱. به آدرس سایت دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات کاربردی (داعا) به آدرس www.sndu.ac.ir  مراجعه نموده و با یکی از آدرس های ایمیل Samna1@sndu.ac.ir - Samna2@sndu.ac.ir  و یا کانال سروش @nokhbegan_sndu درخواست خود را مطرح نمایید.

 

۲. در کانال سروش یکی از دو شماره تلفن همراه کاربر مندرج را یادداشت کرده و در گوشی خود ذخیره کنید.

 

۳. کلیه درخواست های خود را از طریق کانال های ارتباطی فوق (بند 1) مطرح نموده و پاسخ آن را از همان طریق دریافت نمایید.

 

۴. برای انجام امور درخواستی و دریافت نوبت فقط از طریق آدرس های فوق (بند 1) اقدام نمایید.

 

۵. برای جایابی و بررسی همکاری براساس اعلام نیاز سازمان های نیروهای مسلح، ظرف حداکثر یک هفته، شما بطور کتبی به یکی از سازمان‌های لشکری و کشوری معرفی می‌شوید و نتیجه و چگونگی ارتباط با آن سازمان از طریق نوبت دهی اینترنتی و سپس مراجعه حضوری به شما اطلاع داده می‌شود.

 

۶. لازم است در مهلت مقرر به سازمان تعیین شده بصورت حضوری مراجعه نمایید و بهتر است که قبلاً گزارشی از سوابق علمی خودتان را تهیه کرده باشید. سفارش ما این است که شما توانمندی‌های فعلی و تجربیات گذشته خود را برای مسئولان بیان کنید، ولی تأکید نداشته باشید که فقط در همان راستا و مسیر تجربیات قبلی خودتان، طرح به شما واگذار شود، بلکه اجازه دهید که کارشناسان با توجه به سابقۀ علمی، شما را به مسیرهای جدیدی برای حل مسائل خودشان راهنمایی کنند و شما نیز ورود به حل مسائلی که بظاهر برای شما تازگی دارد را شجاعانه بپذیرید.

 

۷. پیش‌بینی ما این است که فرایند توافق برای موضوع همکاری و تهیۀ یک پیشنهاده (Proposal) و اخذ نامۀ موافقت از سازمان حدوداً ۲ هفته زمان می‌برد.

 

۸. نامۀ موافقت سازمان به کار گیرنده همراه با متن پیشنهاده برای تایید نهایی طرح برای ما ارسال می‌شود.

 

۹. پس از دریافت موافقت سازمان و انجام پاره‌ای ملاحظات و بررسی‌های مدیریت دانشی توسط کارشناسان مرکز نخبگان نیروهای مسلح (داعا)، در صورت عدم اشکال و مثبت بودن، نامۀ موافقت و شروع بکار به سازمانبه کار گیرنده اعلام می‌شود. در صورت مثبت بودن نتیجه، تاریخ شروع بکار نخبه وظیفه، همان تاریخ موافقت سازمان خواهد بود. درصورت منفی بودن نتیجۀ بررسی، نخبه وظیفه به سازمان دیگری معرفی خواهد شد.

 

۱۰. طول خدمت و همکاری علمی نخبه وظیفه ۱۴ ماه می‌باشد و پس ارزیابی مدیریت دانشی آن توسط مرکز نخبگان، نخبه وظیفه برای انجام دورۀ آموزشی ویژه معرفی می‌شود. پس از گذراندن این دوره، خاتمۀ خدمت نخبه وظیفه به سازمان نظام وظیفه برای صدور کارت پایان خدمت معرفی می‌شود. (دوره آموزشی در اول تیرماه و اول دی ماه هر سال توسط مرکز نخبگان برگزار می شود).

 

۱۱. لازم است سازمان در طول ۱۴ ماه همکاری نخبه وظیفه با ایشان، حداقل 4 گزارش دوره‌ای از پیشرفت همکاری را برای مرکز نخبگان نیروهای مسلح (داعا) ارسال نماید. (همکاری نخبه وظیفه در این زمینه می‌تواند تسهیل‌گر و بسیار مفید باشد.)

 

۱۲. مرکز نخبگان نیروهای مسلح (داعا) در حال گردآوری نیازهای سازمان‌های به رشته‌ها و گرایشات علمی دانشگاهی و همچنین عناوین پژوهشی مورد نیاز می‌باشد تا جایابی و همکاری نخیگان وظیفه بهتر و سریعتر صورت گیرد.

 

 

 

ب مراجعۀ دوم و بیشتر نخبگان وظیفه برای پیگیری بکارگیری و یا امور اداری:

 

نخبگان وظیفه پس از شروع همکاری با سازمان‌های ممکن است به برخی پشتیبانی‌ها در حیطۀ قانون از مرکز نخبگان نیاز داشته باشند که در صورت تشخیص کارشناس مرکز، امکان مراجعۀ حضوری نیز فراهم خواهد شد.

 

 

 

 

 

 راه های ارتباطی با مرکز نخبگان و استعدادهای برتر:

 

رایانامه : Samna1@sndu.ac.ir - Samna2@sndu.ac.ir

 

سایت :hhtp//:sndu.ac.ir//fa/nokhbegan

 

کانال پیام رسان سروش : @ Nokhbegan_Sndu

 

 تلفن :  3 - 27353380     

 

 آدرس :

 

 تهران  اتوبان شهید بابایی  بعد از خروجی هنگام  ضلع شمال اتوبان  دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی  مرکز نخبگان و استعدادهای برتر

 

مرکز نخبگان و استعدادهای برتر

49