فرآیند همکاری | پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی

شما اینجا هستید

فرایند همکاری با نخبگان وظیفه

 

 الف- فرآیند جذب و هدایت نخبگان وظیفه :

 

۱. به آدرس سایت دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات کاربردی (داعا) به آدرس www.sndu.ac.ir  مراجعه نموده و با یکی از آدرس های ایمیل Samna1@sndu.ac.ir - Samna2@sndu.ac.ir    درخواست خود را مطرح نمایید.

 

۲. در کانال سروش یکی از دو شماره تلفن همراه کاربر مندرج را یادداشت کرده و در گوشی خود ذخیره کنید.

 

۳. کلیه درخواست های خود را از طریق کانال های ارتباطی فوق (بند 1) مطرح نموده و پاسخ آن را از همان طریق دریافت نمایید.

 

۴. برای انجام امور درخواستی و دریافت نوبت فقط از طریق آدرس های فوق (بند 1) اقدام نمایید.

 

۵. برای جایابی و بررسی همکاری براساس اعلام نیاز سازمان های نیروهای مسلح، ظرف حداکثر یک هفته، شما بطور کتبی به یکی از سازمان‌های لشکری و کشوری معرفی می‌شوید و نتیجه و چگونگی ارتباط با آن سازمان از طریق نوبت دهی اینترنتی و سپس مراجعه حضوری به شما اطلاع داده می‌شود.

 

۶. لازم است در مهلت مقرر به سازمان تعیین شده بصورت حضوری مراجعه نمایید و بهتر است که قبلاً گزارشی از سوابق علمی خودتان را تهیه کرده باشید. سفارش ما این است که شما توانمندی‌های فعلی و تجربیات گذشته خود را برای مسئولان بیان کنید، ولی تأکید نداشته باشید که فقط در همان راستا و مسیر تجربیات قبلی خودتان، طرح به شما واگذار شود، بلکه اجازه دهید که کارشناسان با توجه به سابقۀ علمی، شما را به مسیرهای جدیدی برای حل مسائل خودشان راهنمایی کنند و شما نیز ورود به حل مسائلی که بظاهر برای شما تازگی دارد را شجاعانه بپذیرید.

 

۷. پیش‌بینی ما این است که فرایند توافق برای موضوع همکاری و تهیۀ یک پیشنهاده (Proposal) و اخذ نامۀ موافقت از سازمان حدوداً ۲ هفته زمان می‌برد.

 

۸. نامۀ موافقت سازمان به کار گیرنده همراه با متن پیشنهاده برای تایید نهایی طرح برای ما ارسال می‌شود.

 

۹. پس از دریافت موافقت سازمان و انجام پاره‌ای ملاحظات و بررسی‌های مدیریت دانشی توسط کارشناسان مرکز نخبگان نیروهای مسلح (داعا)، در صورت عدم اشکال و مثبت بودن، نامۀ موافقت و شروع بکار به سازمانبه کار گیرنده اعلام می‌شود. در صورت مثبت بودن نتیجه، تاریخ شروع بکار نخبه وظیفه، همان تاریخ موافقت سازمان خواهد بود. درصورت منفی بودن نتیجۀ بررسی، نخبه وظیفه به سازمان دیگری معرفی خواهد شد.

 

۱۰. طول خدمت و همکاری علمی نخبه وظیفه ۱۴ ماه می‌باشد و پس ارزیابی مدیریت دانشی آن توسط مرکز نخبگان، نخبه وظیفه برای انجام دورۀ آموزشی ویژه معرفی می‌شود. پس از گذراندن این دوره، خاتمۀ خدمت نخبه وظیفه به سازمان نظام وظیفه برای صدور کارت پایان خدمت معرفی می‌شود. (دوره آموزشی در اول تیرماه و اول دی ماه هر سال توسط مرکز نخبگان برگزار می شود).

 

۱۱. لازم است سازمان در طول ۱۴ ماه همکاری نخبه وظیفه با ایشان، حداقل 4 گزارش دوره‌ای از پیشرفت همکاری را برای مرکز نخبگان نیروهای مسلح (داعا) ارسال نماید. (همکاری نخبه وظیفه در این زمینه می‌تواند تسهیل‌گر و بسیار مفید باشد.)

 

۱۲. مرکز نخبگان نیروهای مسلح (داعا) در حال گردآوری نیازهای سازمان‌های به رشته‌ها و گرایشات علمی دانشگاهی و همچنین عناوین پژوهشی مورد نیاز می‌باشد تا جایابی و همکاری نخیگان وظیفه بهتر و سریعتر صورت گیرد.

 

 

 

ب مراجعۀ دوم و بیشتر نخبگان وظیفه برای پیگیری بکارگیری و یا امور اداری:

 

نخبگان وظیفه پس از شروع همکاری با سازمان‌های ممکن است به برخی پشتیبانی‌ها در حیطۀ قانون از مرکز نخبگان نیاز داشته باشند که در صورت تشخیص کارشناس مرکز، امکان مراجعۀ حضوری نیز فراهم خواهد شد.

فرآیند همکاری

49