برگزاری آزمون ورودی دوره های دکتری تخصصی (Ph.D.) سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

۱۶ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۹ کد : ۱۴۳۸ اخبار دانشگاه
تعداد بازدید:۱۰۰۱۸
آزمون ورودی دوره های دکتری تخصصی (Ph.D.) دانشگاه، روز پنجشنبه، ۶/۶/۱۳۹۹با حضور تعداد قابل توجهی از داوطلبان سازمان های لشگری و کشوری برگزار شد.
برگزاری آزمون ورودی دوره های دکتری تخصصی (Ph.D.) سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

برگزاری آزمون ورودی دوره های دکتری تخصصی (Ph.D.) سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

آزمون ورودی دوره های دکتری تخصصی (Ph.D.) دانشگاه، روز پنجشنبه، ۶/۶/۱۳۹۹ با حضور تعداد قابل توجهی از داوطلبان سازمان های لشگری و کشوری برگزار شد.

در این آزمون - که به دلیل شرایط شیوع کرونا در کشور و هماهنگ با تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نسبت به تاریخ معمول آزمون دانشگاه با تأخیر برگزار شد - داوطلبان در ۲۰ رشته / گرایش تحصیلی با یکدیگر به رقابت علمی پرداختند.

آزمون ورودی رشته های تحصیلی دکتری تخصصی ( Ph.D. ) دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی، که طبق اساسنامه مصوب مقام معظم رهبری و فرماندهی معزز کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)، مسئولیت تربیت و آموزش فرماندهان و مدیران نظامی و انتظامی و مقامات کشوری برای تصدی مشاغل فرماندهی و مدیریت عالی کشور و و همچنین تربیت پژوهشگران و مدرسان راهبردی و کارشناسان عالی در حوزه دفاعی امنیتی و مدیریت راهبردی را بر عهده دارد، هرساله در رشته های مصوب شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برای فرماندهان، مدیران، پژوهشگران، مدرسان و کارشناسان عالی معرفی شده از سوی سازمان های لشکری و کشوری به صورت اختصاصی و تحت نظارت سازمان سنجش آموزش کشور برای پذیرش دانشجو برگزار می‏شود.

آزمون سال جاری دانشگاه به لحاظ شرایط خاص شیوع کرونا در کشور و به منظور کوتاه تر نمودن مدت زمان حضور داوطلبان، برای نخستین بار به صورت چهارگزینه ای (تستی) طراحی و با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی ستادملی مبارزه با کرونا در ۴ حوزه اصلی (برای داوطلبانی که تأییدیه سلامت خود را از طریق پایگاه سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور دریافت نموده بودند) و یک حوزه ویژه (برای داوطلبانی که به صورت خوداظهاری ابتلا به کرونا را اعلام نموده بودند) برگزار شد.

برابر اعلام مرکز آزمون دانشگاه، با توجه به برگزاری آزمون به شیوه چهارگزینه ای، تصحیح برگه های پاسخنامه به سرعت انجام‏پذیر و در فرصتی کوتاه، اسامی قبولشدگان آزمون علمی به میزان چندبرابر ظرفیت دوره های برای انجام مصاحبه علمی اعلام، و با وجود تأخیر چندماهه در برگزاری آزمون، تلاش بر این است که اسامی نهایی پذیرفته شدگان در حداقل زمان ممکن اعلام و سال تحصیلی جدید آغاز گردد.

منبع خبر: دفتر ارتباطات و امور بین الملل دانشگاه

کلید واژه ها: دفاعی دانشگاه عالی دفاع ملی


( ۱۰۷ )

نظر شما :