رژیم صهیونیستی محکوم به زوال است

تعداد بازدید:۴۰
رژیم صهیونیستی محکوم به زوال است

«سیدهاشم صفی‌الدین»، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان روز سه‌شنبه (۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹) در گفت‌و‌گو با شبکه المیادین اعلام کرد که مقاومت به پیشرفت و دستآوردهایِ قابل ملاحظه‌ای در سطحِ منطقه دست یافته است و گزینه‌هایِ خود برایِ مقابله با رژیم صهیونیستی را به خوبی می‌شناسد.

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله با بیان اینکه مقاومت آماده پاسخگویی به هرگونه حماقتِ رژیم صهیونیستی است، تصریح کرد: «امروز رژیم صهیونیستی که گفته می‌شد شکست ناپذیر است، شکست خورده و در انتخاب گزینه‌های خود نیز سرگردان است.» وی گفت: «چیزی که از ماه می سال ۲۰۰۰ (اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۹) تاکنون تغییر کرده این است که مقاومت صلابتِ بیشتری پیدا کرده است. مقاومت امروز مطمئن است و نسبت به راه و گزینه‌هایِ خود برای مقابله با دشمنِ صهیونیست آگاهی کامل دارد، این در حالی است که رژیم صهیونیستی در گزینه‌هایِ خود سردرگم است.»

صفی‌الدین افزود: «هدف اصلی ما در منطقه، آزادسازی قدس اشغالی است که بالاخره محقق خواهد شد، اما اینکه این آزادسازی با جنگی بزرگ محقق خواهد شد، هیچ‌کس نمی‌داند.» وی با تأکید بر اینکه مقاومت از زمانِ پیروزی در برابر رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۶ (جنگ ۳۳ روزه) به صورتِ مستمر رشد و فعالیت داشته است، اعلام کرد که مقاومت به مسئولیت‌های خود در منطقه آشناست، در مقابل رژیم صهیونیستی در تنگا قرار دارد و حتی برایِ سؤالات نظامی خود، پاسخی ندارد.»

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان ادامه داد: «آنچه که تغییر کرده، مواضع برخی کشورهای عربی در برابر رژیم صهیونیستی است. برخی از نظام‌هایِ عربی با عادی سازی احتمالیِ روابط خود با رژیم صهیونیستی، به دنبال تحققِ اجرای طرح‌های خود در منطقه هستند و می‌کوشند از طریق عادی‌سازی روابط، برایِ اجرای سناریوهای خود، امیدواری بزرگ ایجاد کنند.» شیخ صفی‌الدین عنوان کرد: «همه طرح‌های رژیم صهیونیستی اعم از محاصره، فشار، الحاق و یهودی کردن به دلیل ترس و نگرانی از آینده است. رژیم صهیونیستی به خوبی می‌داند که در منطقه معادله‌ای به اسمِ محور مقاومت وجود دارد.»

وی ادامه داد: «رژیم صهیونیستی از وجود ترامپ برای هدف قرار دادن مقاومت سوء استفاده می‌کند. ایران به عنوان اولین کشور حامیِ مقاومت و کشورهای همسو مانند سوریه، جزوِ اهداف خصمانه رژیم صهیونیستی هستند. تغییراتی که در منطقه اتفاق افتاده باعث شده تا رژیم صهیونیستی به تسریعِ تشکیل دولت یهودی فکر کند.» مقام بلند پایه حزب‌الله تاکید کرد که رژیم صهیونیستی محکوم به زوال و نابودی است و من به ضرس قاطع می‌گویم که رژیم صهیونیستی ۴۰ و یا شاید حتی ۲۵ سال دیگر را نبیند. تأسیس این رژیم غاصب و ادامه حیات آن به دلیل عمل نکردن ملت‌ها به وظایفشان است، اما آنچه که امروزه اتفاق افتاده این است که ملت‌ها زمام امور و گزینه مقاومت را در دست خود گرفته‌اند.»

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله یادآور شد: «ما و گروه‌های مقاومت فلسطین در بهترین شرایطِ همکاری به سر می‌بریم و در جبهه واحد برای مقابله با معامله قرن و فشار به مقاومت قرار داریم.» وی افزود: «زندگی و شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی رمز و نماد آرمان بزرگ قدس بود و فرمانده واقعیِ محوری بود که آن را ایجاد کرد. در واقع نام شهید حاج قاسم سلیمانی به مسأله مقدس قدس گره خورد. همه زندگی سردار سلیمانی مسأله قدس بود.»

وی همچنین به زمزمه‌های مربوط به استقرار نیروهای بین‌المللی در مرزهای سوریه و لبنان اشاره کرد و درباره سرانجام آن هشدار داد و گفت: «برخی‌ها با ایجاد تشکیل اتاق عملیاتِ مشترک با آمریکایی‌ها می‌خواهند تحرکات ما بین لبنان و سوریه را رصد کنند، اما این طرح با شکست مواجه خواهد شد.» شیخ صفی‌الدین با تأکید بر لزوم از سرگیریِ روابط لبنان و سوریه گفت که در سایه فشار اقتصادی، اکنون بیروت بیش از دمشق نیاز به برقراریِ این ارتباط دارد و مخالفان این امر، مسئولِ مشکلات اقتصادی مردم لبنان هستند.»

منبع خبر: خبرگزاری تسنیم

کلید واژه ها: حزب الله رژیم صهیونیستی لبنان سیدهاشم صفی‌الدین


نظر شما :