هشدار روسیه درباره تقویت تروریست‌ها در سوریه در شرایطِ اپیدمی کرونا

۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۰ کد : ۶۸۰ اخبار راهبردی اخبار سیاسی اخبار بین المللی
تعداد بازدید:۳۶
هشدار روسیه درباره تقویت تروریست‌ها در سوریه در شرایطِ اپیدمی کرونا

«ماریا زاخارووا»، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه شامگاه پنج‌شنبه (۱ خرداد ۱۳۹۹) در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که گروهِ تروریستی داعش از شرایط بوجود آمده در نتیجه گسترش شیوع ویروس کرونا برایِ تقویت عملیات خود در مناطق شمال شرقی سوریه استفاده کرده است.

این دیپلمات روس گفت: «بر اساس اطلاعاتی که ما در اختیار داریم، اوضاع در مناطقِ شمال شرقی سوریه که تحت کنترل نیروهای دولتی قرار ندارند، رو به وخامت گذاشته است. داعش‌ها تصمیم گرفته‌اند تا از همه گیر شدن بیماری کرونا استفاده کنند. آن‌ها انواع فعالیت‌های خود را شدت بخشیده‌اند.»

به گفته وی، فقط طی هفته گذشته (هفته پنجم اردیبهشت ۱۳۹۹)، تروریست‌ها بیش از ۲۰ حمله علیه شبه نظامیان کرد سوری انجام دادند که در نتیجه آن‌ها بیش از ۲۰ نفر کشته و حدود ۴۰ نفر زخمی شده‌اند. زاخارووا افزود: «علاوه بر این، اخبار نگران کننده‌ای درباره فرارِ تعدادی از تروریست‌های داعشی از زندانِ واقع در اردوگاه آوارگانِ داخلی «الخول» شنیده شده است. همه این واقعیت‌ها یک بار دیگر تأیید می‌کنند که ایالات متحده که به همراه همپیمانانش مناطق شمال شرقی سوریه را اشغال کرده‌‌اند، واقعاً اهمیتی برای حفظ امنیت و جان جمعیت غیرنظامی در این منطقه قائل نیستند.»

«آلیگ سیرومالاتوف»، معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز روز پنجشنبه (۱ خرداد ۱۳۹۹) ابراز نگرانی کرد که تروریست‌ها در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه در حال تقویت توان بالقوه نظامی خود هستند. این دیپلمات ادامه داد: «در منطقه کاهش تنش ادلب، ما همچنان در حالِ کار به روش اجرای پروتکل الحاقی روسیه و ترکیه هستیم. بر اساس اطلاعات دریافتی، وضعیت این مناطق همچنان وخیم است و گروه‌های تروریستی در حال تقویت توان بالقوه خود هستند.»

به گفته وی، اقدامِ تحریک آمیز از سویِ گروه‌هایِ مسلح غیرقانونی در منطقه اِدلب مرتباً اتفاق می‌افتد.

منبع خبر: خبرگزاری تسنیم

کلید واژه ها: کرونا سوریه زاخارووا


نظر شما :