به مذاکرات وین تا توافق نهایی ادامه خواهیم داد

۰۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۲ کد : ۳۵۵۷ اخبار سیاسی اخبار ملی اخبار اصلی اخبار اقتصادی
تعداد بازدید:۱۲۵۹
به مذاکرات وین تا توافق نهایی ادامه خواهیم داد

دویست و بیست و هفتمین جلسۀ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه (۲ خرداد ۱۴۰۰) به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد و در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارشی از وضعیت صنعت خودرو در کشور ارائه کرد.

بر پایة این گزارش، به‌رغم همۀ فشارهای جنگ تحمیلی اقتصادی و عوارض اقتصادی ناشی از کرونا، این صنعت در سال ۱۳۹۹ توانسته است به رشد تولید دست یابد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر «حسن روحانی»، با تأکید بر پیروزی ملت ایران در جنگ اقتصادی، گفت: «ارقام رشد تولید در بخش‌های مختلف صنعتی کشور، بهترین شاهد بر بی‌ثمر بودن سیاست فشار حداکثری آمریکا است که خود آن‌ها را به اعتراف به شکست این سیاست‌ها وادار کرده است و با توجه با مذاکرات اخیر انجام شده در وین، به صراحت آمادگی خود را برای رفع تحریم‌ها وفق برجام اعلام کرده‌اند. ما به مذاکرات تا توافق نهایی ادامه خواهیم داد.»

وی تصریح کرد: «صنعت خودرو که در سخت‌ترین شرایط، توانسته است مقاومت کند و تولید خود را افزایش دهد، قطعاً با تغییر شرایط و گشایش در دسترسی به بازارهای خارجی و کاهش هزینۀ مبادله، فضای مساعدتری را تجربه خواهد کرد و رشد و توسعۀ خود را در محیط اقتصادی متعادل‌تر ادامه خواهد داد. سیاست دولت نیز حمایت از این صنعت و تقویت توان رقابتی خودروسازهای داخلی خواهد بود.» همچنین در جلسۀ روز یکشنبه (۲ خرداد ۱۴۰۰) ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، پیشنهادهای تکمیلی در مورد بهبود شرایط در بازار سرمایه مورد بحث و بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

منبع خبر: پایگاه اطلاع‌رسانی دولت

کلید واژه ها: اقتصادی صنعت دولت تولید شرایط سیاست


نظر شما :