بی واهمه از هیچ ارعاب و تهدید راهمان را پیش می‌بریم

۰۳ مهر ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۳ کد : ۴۷۱۲ اخبار دفاعی اخبار ملی اخبار اصلی اخبار فرهنگی
تعداد بازدید:۱۲۱۵
بی واهمه از هیچ ارعاب و تهدید راهمان را پیش می‌بریم

سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی»، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح روز چهارشنبه (۳۱ شهریور ۱۴۰۰) در مراسم «یادها و نام‌ها» طی سخنانی اظهار داشت: «در بدو تولد انقلاب اسلامی تمام قدرت‌های مسلط آن زمان برای خاموش کردن آن در برابرش صف آرایی کردند. اما نصرت الهی به برکت جاری شدن حقیقت ولایت در متن جامعۀ ایران عزیز و اسلامی یک نقطه درخشان و پر نور و بی غروب برای ایران اسلامی و اسلام عزیز ساخت.»

فرمانده سپاه تصریح کرد: «امروز از فرماندهانی تجلیل شد که وقتی دشمن صدای آن‌‎ها را می‌شنید لرزه بر اندامش می‌افتاد و هزاران مجاهد راه خدا برای نابود کردن دشمن آماده می‌شدند؛ این فرماندهان ادامه دهندگان عاشورا هستند؛ عاشورا معنی بخش فضیلت‌ها است و هیچ فضیلتی بدون عاشورا درک نمی‌شود و کربلا تجسم بخش این فضیلت‌ها است.» وی ادامه داد: «فرماندهانی که امروز از آن‌ها تجلیل شد مانند شیر بر دشمن حمله می‌بردند و سنگر فرماندهی آن‌ها خط مقدم بود. این فرماندهان دنبال نام نبودند و اهل آسمان آن‌ها را بهتر از اهل زمین می‌شناسند.» فرمانده کل سپاه اظهار داشت: «اگر عاشورا نبود ما تکیه گاهی برای جنگیدن نداشتیم. منطق و فلسفه‌ای به قوت عاشورا نداشتیم و این حقیقت بنده هر روز زلال‌تر انسان‌ها را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.»

سرلشکر سلامی گفت: «دفاع مقدس هم یک عاشورا بود که در حد بضاعت روحی یک ملت جاری شد. جنگ تنها پدیده‌ای است که همۀ ظرفیت‌های واقعی یک ملت در آن شناخته می‌شود. در جنگ ریا و تظاهر جایی ندارد و آتش و گلولۀ مردان واقعی می‌خواهد.» وی با بیان اینکه ما به برکت ایمان در مقام قدرت‌های جهانی ایستاده‌ایم، گفت: «این ایمان از امام سرچشمه می‌گرفت و موجب می‌شد جبهه‌ها قوام پیدا کنند. در جهان امروز هر جنگی با هر مقیاسی کوچکی در سطح نظامی اما یک جغرافیای جهانی در سطح سیاسی و روانی اقتصادی پیدا می‌کنند.» سرلشکر سلامی ادامه داد: «در هر نقطه‌ای از این عالم در یک میدان کوچک هر جنگی صورت می‌گیرد یک طرف آن همۀ باطل‌های عالم هستند و در دفاع مقدس هم همین‌طور بود. اما در جریان جنگ شکوه امپراطوری‌ها شکست و در مقابل مقاومت این ملت قطره قطره آب شدند.»

فرمانده کل سپاه گفت: «بعد از جنگ فرسایش قدرت‌ها ادامه پیدا کرد. آمریکا از پناهگاه راهبردی خود خارج شد و جهاد از سرزمین ایران بیرون رفت و خاکریزها دور شدند و تمرکز از این سرزمین برداشته شد و جبهۀ مقاومتی شکل گرفت. ما نیازمند نبردهای مقدماتی برای شکست قدرت‌ها بودیم تا دشمن در ذهن و قلب ما بشکند.» وی تأکید کرد: «دشمنان در مقابل ملت ما کوچک شدند و آمریکای امروز دیگر آمریکای گذشته نیست. صهیونیست‌ها دیگر قادر به اشغال سرزمین‌های جدید نیستند. اما این انقلاب است که با نشاط در حال پیشروی است.» سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما باید اولین گام‌ها را مستحکم برمی‌داشتیم، گفت: «دفاع مقدس این ظرفیت و استعداد را برای جوانان ایرانی فراهم کرد که بدانند دشمنان بزرگ شکست پذیرند. پس عاشورا دفاع مقدس را آفرید و دفاع مقدس یک مقاومت جاری را آفریده است.»

وی افزود: «این تازه اول ماجرا است جوانان ما در مقابل دشمن کُرنِش نکردند و متوجه شدند دشمن در عالم مجاز زندگی می‌کند دشمنان ما فقط ظاهر دنیا را می‌بینند امروز دشمن ابهام راهبردی دارد و دچار زوال عقل سیاسی شده است.» فرمانده کل سپاه گفت: «دشمن بین دو شر مخیر مانده است انقلاب این‌گونه دشمن را مدیریت کرده است که دشمن اگر بماند هزینه می‌دهد و اگر برود فرار کرده است دشمن اگر در یمن بماند می‌شکند و اگر برود فرار کرده است.» فرمانده کل سپاه تصریح کرد: «ولایت ستاره‌ای است که می‌توان با کمک آن راه مستقیم را یافت امروز ایران دشمن را در حصر اقتصادی ناکام گذاشته است در جهاد سیاسی می‌درخشد و در عملیات روانی بر دشمن غلبه کرده است هرچه دشمن تلاش می‌کند دامنه‌های این قدرت را محدود کند نمی‌تواند.»

سرلشکر سلامی تأکید کرد: «آمریکایی‌ها حتی در تاکتیک هم شکست خورده‌اند. ارتشی که مدرن‌ترین ارتش جهان است چقدر سرافکنده از افغانستان عقب نشینی کرد که اکثر سلاح‌هایش باقی ماند حالا ما در میدان مرکزی یک جبهۀ وسیع هستیم و بی واهمه از هیچ ارعاب و تهدید راهمان را پیش می‌بریم به ارادۀ الهی بر مشکلات غلبه می‌کنیم.»

منبع خبر: پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

کلید واژه ها: دشمن عاشورا سپاه فرمانده سپاه فرمانده دفاع دفاع مقدس اسلامی انقلاب اسلامی


نظر شما :