حماس به گزینۀ مقاومت پایبند است

تعداد بازدید:۱۴۴۸
حماس به گزینۀ مقاومت پایبند است

«خالد مشعل»، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در خارج از فلسطین روز شنبه (۲۷ آذر ۱۴۰۰) در سخنانی گفت: «ما اکنون در مرحلۀ آماده‌سازی برای جنگ فراگیر قرار داریم.»

این مقام فلسطینی تصریح کرد: «جنبش مقاومت اسلامی حماس همچنان به گزینۀ مقاومت پایبند است. تا زمانی که وجب به وجب از اراضی اشغالی آزاد نشود، دست از مقاومت نمی‌کشیم.» وی در ادامۀ اظهاراتش افزود: «اقدامات رژیم صهیونیستی در یهودی سازی قدس اشغالی راه به جایی نخواهد برد. هویت اسلامی قدس اشغالی در سایۀ اقدامات صهیونیست‌ها دستخوش تغییر نخواهد شد.» مشعل در بخش دیگری از سخنانش به درگیری‌ها میان جنبش‌های فتح و حماس در اردوگاه، البرج الشمالی لبنان اشاره کرد و گفت: «عاملان کشتار اردوگاه البرج الشمالی باید شناسایی و مجازات شوند.» وی چندی پیش نیز در سخنانی گفته بود: «توافقنامه‌های عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی با موضع یکپارچه عربی در قبال مسئلۀ فلسطین تناقض دارد. هرگونه عادی‌سازی روابط و صلح با دشمن صهیونیستی تحت هر بهانه‌ای اشتباهی بزرگ و خنجری از پشت به ملت فلسطین است.»

وی افزود: «کشورهای عادی‌کننده روابط با رژیم صهیونیستی که وارد مسیر سازش با این رژیم شده‌اند، هیچ دستاوردی از این توافقنامه‌ها کسب نکردند، بلکه برعکس طرف صهیونیستی بر خلاف این توافقات گام برداشته است.» مشعل افزود: «ما به ملت‌های منطقه و جهان به ویژه ملت‌های اسلامی و عربی با توجه به جایگاه والای قدس و فلسطین در قلب‌های آنان، اطمینان داریم. بازگشت به میز مذاکرات با دشمن برای بازپس‌گیری حقوق ملت فلسطین بیشتر شبیه دنبال سراب رفتن است.» این مقام فلسطینی گفت: «اجلاس‌های صلح نتیجه‌ای جز شکست نداشته است و تشکیلات خودگردان از آن دستاوردی کسب نکرده است. عموم فلسطینیان را به وحدت و یکپارچگی برای مقابله با اشغالگران صهیونیست جهت بیرون راندن آنان از این سرزمین دعوت می‌کنیم.»

رئیس حماس در خارج از فلسطین تصریح کرد: «تمامی ابزارها و راهکارها برای ملت فلسطین جهت باز پس‌گیری حقوق سلب شدۀ خود از جمله مقاومت مردمی و مقاومت مسلحانه مشروع است.» وی افزود: «حمایت از اشغالگران علیه ملت فلسطین، خیانت به فلسطین و امت است. ملت فلسطین صد سال است که مقاومت می‌کند و در نهایت پیروز خواهد شد.»

منبع خبر: خبرگزاری فارس

کلید واژه ها: فلسطین ملت فلسطین مقاومت ملّت صهیونیستی رژیم صهیونیستی افزود رژیم


نظر شما :