اگر به ایران حمله شود، منطقه شعله‌ور خواهد شد

۱۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۷ کد : ۵۵۷۳ اخبار دفاعی اخبار ملی اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۴۱۵
اگر به ایران حمله شود، منطقه شعله‌ور خواهد شد

سردار دریادار پاسدار «علیرضا تنگسیری»، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه (۱۷ دی ۱۴۰۰) در مصاحبه خبری اظهار کرد که شهید قاسم سلیمانی مشتاق شهادت بود. فرمانده نیروی دریایی سپاه تأکید کرد که جمهوری اسلامی انتقام شهید سلیمانی را از آمریکا خواهد گرفت. سردار تنگسیری گفت: «حاج قاسم، کاریزمای خاصی داشت و جمهوری اسلامی انتقام وی را از آمریکا خواهد گرفت.»

وی با بیان اینکه، نیروهای سپاه در منطقۀ خلیج فارس و تنگه هرمز وظیفه دارند، گفت که ارتش جمهوری اسلامی، مسئولیت تأمین امنیت دریای عمان را بر عهده دارد. فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه هدف دشمنان از ورود به منطقه، غارت نفت بوده و هست، تصریح کرد: «منطقۀ خلیج فارس، یک منطقه راهبردی و حساس بوده و حضور آمریکا در این منطقه حساس نشان از اهمیت آن دارد.» سردار تنگسیری، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران، از منطقه محافظت می‌کند، خاطر نشان کرد: «ما نمی‌خواهیم با کسی بجنگیم، ما پس از پیروزی انقلاب، وزارت جنگ را به دفاع تبدیل کردیم.»

وی با تأکید بر اینکه سربازان ایران با دشمنان مقابله می‌کنند، به دعوت جمهوری اسلامی ایران از کشورهای مسلمان برای حضور در رزمایش‌های اخیر خبر داد و گفت: «ما در رزمایش‌های خود از عمان و قطر دعوت کردیم که در این رزمایش شرکت کنند.» این فرمانده سپاه با اشاره به اینکه دشمنان در پی ایجاد دشمنی بین کشورهای منطقه هستند، تصریح کرد: «صدام با حمایت دشمنان ما، به ما حمله کرد ولی ما همیشه برای مقابله با تهدید، خودمان را آماده می‌کنیم و آمادگی خود را افزایش می‌دهیم، فرمانده کل نیروهای مسلح ما یک مرجع تقلید است و دائماً بر آمادگی نیروهای مسلح تأکید دارند.»

سردار تنگسیری ضمن انتقاد از تحریم‌های شدید آمریکا و کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی، تأکید کرد: «دشمنان ما را تحریم کردند ولی ما در سایۀ تحریم، قدرت تسلیحاتی خود را افزایش می‌دهیم. تلاش می‌کنیم که همۀ سلاح‌های ما، ایرانی باشد جوانان ایرانی، سلاح می‌سازند. ما افتخار می‌کنیم دشمنان ما احمق هستند. اگر می‌گذاشتند، ارتباط داشته باشیم، شاید این پیشرفت کنونی را نداشتیم. آن موقع وابسته به خارج بودیم.» وی دربارۀ حمایت ایران از گروه‌های مقاومت منطقه خاطر نشان کرد: «نیروهای مقاومت به جایی رسیدند که نیازی به آموزشی ندارند. حزب‌الله به تنهایی می‌تواند کل مقاومت را آموزش دهد اگر گروه‌های مقاومت بخواهند حتماً این کار را می‌کنیم حماس و گروه‌های مقاومت، خودشان موشک می‌سازند دیگر نیازی به کسی ندارند. اگر خواستند، راهنمایی می‌کنیم.»

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به نقشۀ شوم آمریکا برای ترساندن کشورهای منطقه از ایران، گفت: «بستن تنگه هرمز! دشمنان این حرف‌ها را می‌زنند تا همسایگان را بترسانند. آیا این را عقل سلیم می‌پذیرد؟ دوستان ما در کشورهای غیر مسلمان نیز از این تنگه استفاده می‌کنند. ما از تنگه هرمز حمایت می‌کنیم الان بنای این کار را نداریم اگر روزی نیاز شد، امکانات در آن زمان، فراهم است. تا زمانی که از این مسیر استفاده کنیم، از عبور هیچکس جلوگیری نخواهیم کرد. با کمک کشورهای همسایه خواهیم توانست امنیت را تأمین کنیم.» سردار تنگسیری تأکید کرد: «هزینه‌ای که جمهوری اسلامی ایران طی ۴۰ سال داد، علتش این است که رژیم اشغالگر قدس را فاسد می‌داند و تأکید دارد که این رژیم خانه مسلمانان را تخریب و به لبنان و کشورهای همسایه حمله می‌کند.»

وی دربارۀ احتمال حملۀ آمریکا و رژیم صهیونیستی به ایران هم تصریح کرد: «اگر ایران مورد حمله قرار گیرد، چه می‌شود؟ اگر تهدیدی باشد، پاسخ به آن، محدود به این منطقه نخواهد بود، بلکه شامل منطقۀ گسترده‌تری خواهد بود. کل منطقه شعله‌ور خواهد شد. اگر آمریکا و رژیم صهیونیستی حماقت کنند، پاسخ ایران، محدود به این منطقه نخواهد بود.» این فرمانده سپاه دربارۀ انتقام از خون شهید سلیمانی هم تأکید کرد: «ما هنوز انتقام نگرفته‌ایم کمترین انتقام از خون شهید سلیمانی، رفتن آمریکایی‌ها از منطقه است ما زبان دیپلماسی را می‌فهمیم، ولی آنان با زبان استکبار با ما حرف می‌زنند. امروز باید با هر ایرانی، با احترام حرف بزنند باید به ما احترام بگذارند.» سردار تنگسیری در پایان با توصیه به سربازان آمریکایی برای خروج از منطقه، خاطر نشان کرد: «سربازان آمریکایی برای دولتمردان آمریکایی که جنازه شما را بر روی دوششان نمی‌گذارند. جانتان را فدا نکنید. این منطقه، ملک مردم ایران و مسلمان است آنان می‌توانند در آن امنیت برقرار کنند. فاسدان سیاسی در پی تأمین منافع سیاسی خود هستند و حاضر نیستند به این منطقه بیایند، ولی سرباز را می‌فرستند که مبارزه کند. سرباز نیز جان خود را برای چه کسی فدا می‌کند؟ سربازان آمریکایی جان خود را بردارند و بروند. ما افتخار می‌کنیم که خونمان در این منطقه بریزد.»

منبع خبر: شبکۀ العالم

کلید واژه ها: منطقه ایران اسلامی ایران جمهوری اسلامی ایران اسلامی جمهوری اسلامی کشورهای دشمنان فرمانده فرمانده نیروی


نظر شما :