ضرورت توجه مسئولان به جهاد تبیین

تعداد بازدید:۱۹۶۱
ضرورت توجه مسئولان به جهاد تبیین

امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش روز دوشنبه (۲۲ فروردین ۱۴۰۱) در آیین بزرگداشت سالروز شهادت سپهبد شهید علی صیاد شیرازی که در مرکز پشتیبانی و آموزش نزاجا برگزار شد، اظهار داشت: از همه عزیزان و فرماندهانی که به فرهنگ شهادت احترام گذاشتند و در این مجلس نورانی مزین به نام و سیره شهدا حضور یافتند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص توجه و پرداختن به فریضه جهاد تبیین، گفت: بر همه ما واجب است تا نسبت به انجام این فریضه تمام تلاش خود را به کار بندیم و در عرصه‌های مختلفی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رشد و پیشرفت داشته و افتخارآفرینی کرده است، جهاد تبیین را به منصه ظهور برسانیم.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه همه ارزش‌ها، اقتدار آفرینی‌ها، دستاورد‌ها و گام‌های بلندی که نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول عمر با برکت خود برداشته است مرهون تبعیت از ولایت فقیه است، افزود: ولایت فقیه در عصر غیبت امام زمان (عج) صراط مستقیم شیعیان و مسلمین جهان محسوب می‌شود.

امیر حیدری ولایت فقیه را ادامه سیره نبوی، علوی و پیرو سیره مهدوی عنوان کرد و اظهار داشت: امروز صراط مستقیم ما مقام معظم رهبری و ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای است.

وی سپس با اشاره به ابعاد شخصیتی شهید صیاد شیرازی گفت: مجلس امروز بنام شهید بزرگواری است که ذوب در مقام ولایت بوده است؛ شهید صیاد شیرازی بنده حقیقی و محض خدا بود و اخلاص ایشان، زبانزد بود. بندگی خدا بارزترین صفت این شهید بزرگوار است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: دومین شاخصه این شهید بزرگوار اطاعت‌پذیری از ولی فقیه زمان بود؛ ایشان چشم به لسان ولایت و مطیع محض این مقام الهی بود. امیر حیدری ادامه داد: ویژگی سوم سپهبد شهید صیاد شیرازی وحدت‌گرایی بود. ایشان منادی وحدت بین ارتش و سپاه بود و در این مسیر تلاش می‌کرد و ارتش و سپاه را یک لشکر الهی می‌دانست. فرمانده نزاجا با اشاره به تلاش عناصر ضد انقلاب در انحلال ارتش در دوران انقلاب اسلامی یادآور شد: ارتش مورد تأیید معمار کبیر انقلاب اسلامی است و درست زمانی که ضد انقلاب به دنبال انحلال ارتش بود، امام بزرگوار ما اجازه نداد تا این بازوی توانمند انقلاب با توطئه دشمنان قطع شود.

منبع خبر: خبرگزاری دفاع مقدس

کلید واژه ها: شهید شهید صیاد شهید صیاد شیرازی ارتش انقلاب انقلاب اسلامی اسلامی ولایت ولایت فقیه فرمانده


( ۱ )

نظر شما :