دستور رئیس جمهور به وزیر علوم برای رفع دغدغه‌ها و پیگیری مطالبات اساتید دانشگاه‌ها

دستور رئیس جمهور به وزیر علوم برای رفع دغدغه‌ها و پیگیری مطالبات اساتید دانشگاه‌ها

تعداد بازدید:۱۳۸۱
دستور رئیس جمهور به وزیر علوم برای رفع دغدغه‌ها و پیگیری مطالبات اساتید دانشگاه‌ها

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید ابراهیم رئیسی روز (سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱) در نشست هم‌اندیشی با اساتید دانشگاه با تأکید بر اینکه فضای دانشگاه‌ها باید فضای علم، دانش و پرورش نیروهای فرهیخته باشد، گفت: اعتقاد داریم حمایت از علم و پژوهش و دانشگاهها هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری برای پیشرفت و آبادانی کشور به شمار می‌آید.

رئیس جمهور با یادآوری اهمیت بالای و جایگاه اساتید دانشگاه در فرایند توسعه و تعالی کشور اذعان داشت: امروز موظف به رفع دغدغه‌های اساتید و جلب رضایت آنان هستیم تا آنان با روحیه و نشاط بالایی، آینده‌سازان کشور را پرورش بدهند.

آیت‌الله رئیسی همدلی، همفکری و استفاده از ظرفیت عظیم جوانان و نخبگان دانشگاهی کشور را بهترین راهکار عبور از موانع و مشکلات کشور دانست و گفت: در دولت به استفاده از همه ظرفیت‌های فکری و منابع انسانی کشور باور داریم و به سوی همه دلسوزان و دغدغه‌مندان خصوصاً در جامعه دانشگاهی و نخبگانی کشور دست یاری دراز کرده‌ایم.

رئیس جمهور دانشگاه‌ها را اتاق فکر دولت خواند و تأکید کرد: دانشگاه باید مسایل کشور را با اولویت و به صورت مسأله‌محور مورد بررسی قرار داده و در خصوص مسایلی مانند، آب، خاک، کشاورزی، هوا، صنعت، اشتغال و فناوری‌های نو راهکارهای عملیاتی به دولت ارایه دهد.

مرور الزامات تحول در دولت دیگر محور سخنرانی رئیس‌جمهور در این جلسه بود.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اینکه تحول در دولت باید علم‌پایه باشد، اظهار داشت: تحول پایدار و اثربخش در دولت در گروی این است که همه امور بر پایه علم و دانش انجام شود و لازمه آن ارتباط عمیق و مستمر دولت با دانشگاه است. رئیس جمهور حفظ شان، منزلت و کرامت اساتید دانشگاه را یک وظیفه همگانی در کشور دانست و به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دستور داد پیگیری مطالبات، رفع دغدغه‌های اساتید دانشگاه به ویژه در حوزه معیشت را با جدیت در دستور کار قرار دهد.

منبع خبر: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

کلید واژه ها: کشور دانشگاه اساتید دانشگاه دولت اساتید رئیس رئیس جمهور علم


نظر شما :