آمریکا به قبول برجام تن خواهد داد

آمریکا به قبول برجام تن خواهد داد

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۳ کد : ۶۴۴۳ اخبار نیروهای مسلح اخبار اصلی اخبار فرهنگی
تعداد بازدید:۱۵۵۵
آمریکا به قبول برجام تن خواهد داد

سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در آیین رونمایی و جشن امضای کتاب‌های تاریخ شفاهی خود و کتاب یحیی و کتاب صوتی همراه که روز پنجشنبه (۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱) در سرای اهل قلم نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد، اظهار کرد: ما عهد و پیمان بسته‌ایم که تا آخر مردم‌دار و مردم‌یار باقی بمانیم و تا پای جان از ایران اسلامی دفاع کنیم.

سردار صفوی گفت: خداوند اگر یک ملتی را دوست داشته باشد یک رهبر خوب به آن‌ها می‌دهد، یک رهبر متقی، خردمند، حکیم و شجاع و خداوند ملت ما را دوست داشت، حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای یک عطیه و نعمت الهی برای ما و برای ملت‌های اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه خدا اگر یک مردی را دوست داشته باشد یک زن خوب و فرزندان و دوستان خوبی به او می‌دهد تأکید کرد: اکثر رزمندگان یا مادران خوب و یا همسران خوبی داشتند، وگرنه دوام نمی‌آوردند، یک سال نه دو سال نه، بلکه هشت سال.

سرلشکر صفوی با اشاره به صبوری همسران و مادران شهدا در طول دوران دفاع مقدس گفت: اکثر رزمندگان یا مادران خوب و یا همسران خوبی داشتند، وگرنه دوام نمی‌آوردند. درود خدا بر شهدای هشت سال دفاع مقدس.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا یادآور شد: من در زمان عملیات بیت‌المقدس جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه مشترک بودم. ۲۳ شبانه‌روز جنگ پی در پی در هوای بسیار گرم انجام می‌شد. جوانان ما نمی‌دانند که خرمشهر چگونه آزاد شد. ملت ما ایستاد و الآن هم می‌ایستد تا از این شرایط موجود به شرایط بهتر عبور کند. ما با مقاومت به پیروزی می‌رسیم.

سرلشکر صفوی گفت: من در سن ۷۰ سالگی برای شما صحبت می‌کنم. تاکنون سه گفتمان تغلیب، اصلاحات و مقاومت در جهان بوده است.

وی افزود: گفتمان اول به دنبال تغلیب قدرت برتر جهان است و از نگاه آن‌ها ما ملت مسلمان چاره‌ای جز همراهی با غرب نداریم. گفتمان اصلاحات به دنبال به‌روز کردن نظام آموزشی ایران و کشورهای اسلامی و بهبود اوضاع اقتصادی و تعامل مثبت با آمریکا هستند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا درباره گفتمان مقاومت خاطرنشان کرد: گفتمان مقاومت و انقلابی در پی مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی و خواهان تغییر اساسی براساس اسلام ناب محمدی با حفظ هویت تمدنی ما در همه عرصه‌های است.

سرلشکر صفوی تأکید کرد: چهره‌های پیشتاز این گفتمان ابتدا سید جمال اسدآبادی، حضرت امام خمینی و رهبر معظم انقلاب هستند که باعث پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی و گسترش آن در سایر کشورهای اسلامی شدند. یکی از عناصر پرچمدار این گفتمان سردار سلیمانی بود که ۴۰ سال در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا ایستاد.

وی با تأکید بر شکست آمریکا و اسرائیل در مقابل اراده ملت ایران تصریح کرد: پیش‌بینی من این است که آمریکا به قبول برجام تن خواهد داد؛ امروز ما تصمیم می‌گیریم و آمریکایی‌ها باید گوش دهند. به برکت رهبری و دولت و ملت از این شرایط عبور خواهیم کرد تا قدرت اول غرب آسیا و کشورهای اسلامی را به وجود آوریم.

منبع خبر: خبرگزاری مهر

کلید واژه ها: گفتمان ملّت اسلامی کشورهای اسلامی صفوی سرلشکر صفوی سال معظم فرمانده معظم عالی فرمانده معظم


نظر شما :