ماهیتِ تهدیدات دشمن تغییر کرده است

تعداد بازدید:۶۷۷
ماهیتِ تهدیدات دشمن تغییر کرده است

 

ماهیتِ تهدیدات دشمن تغییر کرده است

 

کنگره بزرگداشت شهیدان و ایثارگرانِ پایتخت با عنوانِ تکریم شقایق‌ها شامگاه سه‌شنبه (19 آذر 1398) در مسجد النبیِ منطقه ۲۲ با حضورِ خانواده شهدا و ایثارگرانِ محله تهرانسر و با سخنرانیِ امیر «احمدرضا پوردستان»، رئیس مرکز مطالعاتِ راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

امیر پوردستان در این کنگره اظهار داشت: «ثمره روح بزرگ این است که انسانی آرامشِ دیگران را به آرامش خود ترجیح دهد. امام حسین (ع) دارایِ چنین روحی است. شهدای ما هم دارایِ چنین روحی بودند که باعث شد در عرصه‌هایِ خطر وارد شوند و استقلال، عزت و امنیت را به ارمغان آورند.» وی خاطرنشان کرد: «شهید همچون شمع است می‌سوزد تا راه را گم نکنیم، نفس نمی‌کشد تا ما نفس بکشیم بر زمین می‌افتد تا ما راه را ادامه دهیم.»

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به جریانِ انقلاب اسلامی و ایستادگیِ ملت ایران در مقابلِ سلطه‌جویی آمریکا بیان داشت: «ناامنی‌های گسترده، موجِ ترور، ۱۸ ماه درگیری در کل کشور در اوایلِ انقلاب اسلامی از کار‌هایِ آمریکا برای مقابله با نظامِ نوپای انقلاب اسلامی بود، اما نظام پابرجا ماند تا اینکه صدام را تطمیع کردند به کشورِ ما حمله کند. همه کارشناسان بر اساس مؤلفه‌هایِ مادی متفق القول بودند که پیروزی با صدام است، اما نمی‌دانستند این مردم، تربیت یافته مکتب سیدالشهدا هستند و در مقابلِ دشمن ایستادگی می‌کنند.»

امیر پوردستان افزود: «امروز با چهره تازه‌ای از تهدیدات رو به رو هستیم. ما در همه جبهه‌ها با آمریکا درگیر هستیم. در کرمانشاه با فرماندهان جلسه داشتیم که خبر دادند داعش به نزدیکیِ مرز کرمانشاه رسیده است جلسه را تمام کردیم و آماده‌باش دادیم خطی ۴۰ کیلومتری تشکیل دادیم و اعلام کردیم هرکسی به خط نزدیک شود او را هدف قرار می‌دهیم. داعش جرأت نکرد جلو بیاید و عقب‌نشینی کرد. امروز دولتِ اسلامی عراق و شام از بین رفته، ولی عواملش وجود دارند. امروز هفت هزار داعشی در افغانستان حضور دارند.»

وی یکی از حوزه‌هایِ درگیری ما با آمریکا را حوزه جنگ اقتصادی دانست و گفت: «آمریکا سرمایه گذاریِ زیادی در این زمینه کرده است. انواعِ اقدامات را انجام دادند از جمله جنگِ ارزی که با نوسانِ قیمت دلار به کشور‌ها ضربه بزنند.»

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش تصریح کرد: «حوزه دیگرِ جنگ، جنگ رسانه‌ایست که آمریکا سرمایه گذاری جدی کرده است. امروز باید هوشیار بود. یکی دیگر از حوزه‌هایِ جنگِ سرمایه گذاریِ دشمن در بحث فتنه است. اختلاف افکنی در بینِ مذاهب مسلمان از برنامه‌هایِ آنان است و درصدد جلوگیری از قطب جهان اسلام است. دشمنان در فتنه اخیر سرمایه گذاری کرد، نیرو‌هایی را سازماندهی و تجهیز کرد؛ شبکه‌هایِ رسانه‌ای نیز جنگی به راه انداختند تا مردم را ناامید کنند.»

منبع خبر خبرگزاری دفاع مقدس


( ۱ )

نظر شما :