بحث تجدید نظر در برجام باید کنار گذاشته شود

۲۵ آبان ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۷ کد : ۱۹۵۳ اخبار راهبردی اخبار سیاسی اخبار بین المللی
تعداد بازدید:۹۸
بحث تجدید نظر در برجام باید کنار گذاشته شود

«ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه (۲۳ آبان ۱۳۹۹) در یک نشست خبری با اعلام اینکه دولت متبوعش بازگشتِ آمریکا به برجام را منتفی نمی‌داند، تأکید کرد که با بازگشت احتمالی آمریکا به توافق هسته‌ای نباید حرفی از تجدید نظر در این توافق مطرح شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد که تلاش برای تجدید نظر در برجام باید از دستور کار آمریکا و متحدانش خارجش شود. زاخارووا در خصوص احتمال بازگشت آمریکا به برجام و تلاش این کشور برای اعمال تغییرات اساسی در برجام گفت: «ما بازگشت آمریکا به برجام را منتفی نمی‌دانیم و هرگز این را رد نکرده‌ایم. وقتی این اتفاق (بازگشت آمریکا به برجام) به واقعیت تبدیل شود، نباید با شروط و موانع اضافی مانع آن شد.»

وی افزود: «البته فدراسیون روسیه از ایالات متحده می‌خواهد که تمامیت توافق هسته‌ای با تهران را حفظ کند. واشنگتن باید تضمین کند که به تمامی تعهداتش عمل خواهد کرد و همۀ تخلفاتی که با خروجش از برجام در ماه مه سال ۲۰۱۸ (اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷) مرتکب شد را جبران می‌کند. این مسئله به لغو همۀ تحریم‌های یکجانبه واشنگتن علیه ایران مربوط می‌شود.» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد: «بحث تجدید نظر در برجام باید به کلی کنار گذاشته شود. نباید بندهایی به برجام اضافه کرد که فراتر از توافق جامع سال ۲۰۱۵ باشند و هیچ ارتباطی به برنامه هسته‌ای ایران نداشته باشند.»

منبع خبر: شبکۀ العالم

کلید واژه ها: زاخارووا روسیه برجام آمریکا


نظر شما :