عزم آزادسازی مأرب از چنگ اشغالگران جدی است

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۹ کد : ۲۷۸۱ اخبار راهبردی اخبار امنیتی اخبار منطقه ای
تعداد بازدید:۶۹
عزم آزادسازی مأرب از چنگ اشغالگران جدی است

رسانه‌های یمنی روز سه‌شنبه (۲۸ بهمن ۱۳۹۹) از برگزاری یک نشست نظامی - قبیله‌ای فوق‌العاده در صنعاء به منظور بررسی ساز و کار یکسره کردن نبرد در جبهه مأرب و گسترش کانال‌های ارتباط برای بازگشت مزدوران فریب خوردۀ ائتلاف سعودی به آغوش دولت نجات ملی یمن خبر دادند.

در این نشست که به ریاست سرتیپ «علی الموشکی»، نائب رئیس ستاد کل ارتش یمن و با حضور «عبدالله الحاکم»، رئیس ستاد اطلاعات نظامی و شماری از چهره‌ها و شخصیت‌های قبیله‌ای یمنی برگزار شد، سرتیپ الموشکی خطاب به بزرگان قبیله‌ای یمن گفت: «مسئولیت ملی و دینی شما ایجاب می‌کند که با فریب خوردگان ارتباط بگیرید تا با خروج از مأرب و بازگشت به آغوش دولت، خودشان را از نابودی نجات دهند.» الموشکی گفت: «فرزندان مأرب و ارتش و کمیته‌های مردمی هدفشان آزادسازی مأرب از چنگ اشغالگران و نه سقوط این شهر است و تا آزادسازی آخرین وجب از خاک وطن آرام نمی‌نشینند.»

رئیس ستاد اطلاعات نظامی یمن نیز از اهمیت جدی عملیات نظامی برای آزادسازی مأرب گفت و تأکید کرد: «بزرگان قبایل هم مکمل نقش ارتش و کمیته‌های مردمی هستند و می‌توانند فریب خوردگان یمنی را برای بازگشت به آغوش خانواده و وطنشان ارشاد کنند.» پیشروی خوب نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی روزهای اخیر به سمت شهر راهبردی مأرب در شرق یمن، هراس دولت مستعفی و ائتلاف سعودی - آمریکایی را به همراه داشته است.

شهر مأرب اصلی‌ترین مرکز تجمع عناصر اخوانی الاصلاح است. حزبی که ستون فقرات نیروی پیاده دولت منصور هادی را تشکیل می‌دهد. به گفتۀ کارشناسان نظامی، آزادی شهر مأرب می‌تواند تمامی معادلات جنگ یمن را تغییر دهد.

منبع خبر: شبکۀ العالم

کلید واژه ها: جنگ یمن


نظر شما :