کوچک‌ترین خطای صهیونیست‌ها با شدیدترین پاسخ ما روبه‌رو می‌شود

تعداد بازدید:۱۳۵۱
کوچک‌ترین خطای صهیونیست‌ها با شدیدترین پاسخ ما روبه‌رو می‌شود

سردار سرتیپ پاسدار «ابوالفضل شکارچی»، معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح روز سه‌شنبه (۳ اسفند ۱۴۰۰) در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که دشمنان تلاش دارند صرف هزینه‌های دفاعی برای کشور را به عنوان عاملی منفی در وضعیت زندگی مردم جلوه دهند، گفت: «بدون تردید وضعیت معیشتی مردم، اشتغال آنان، چرخیدن چرخ کارخانه‌ها و مهم‌تر از همۀ آن‌ها آرامش مردم در گرو امنیت است.»

وی افزود: «امکانات و تجهیزات نظامی برای امنیت مردم است نه برای نیروهای مسلح، کسانی که شبهه ایجاد می‌کنند اتفاقاً می‌خواهند امنیت را از بین ببرند، می‌گویند به موشک چه نیازی داریم؟ و وضعیت اقتصادی ایران را با دیگر کشورهای منطقه که توانمندی دفاعی ما را ندارند، مقایسه می‌کنند. بی‌گمان تأمین شغل جوانان، جهش علمی، پیشرفت اقتصادی و آرامش اجتماعی همگی در سایۀ امنیت و اقتدار دفاعی اتفاق می‌افتد.» معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تحولات و ناآرامی‌های چند سال گذشته در کشور سوریه، گفت: «امنیت کشور سوریه به هم ریخت و همه چیز آن کشور از دست رفت، داعش آمد به پشتوانۀ آمریکا و عربستان آنجا را ویران کرد و امروز مردم آن کشور برای تهیه معیشت خود با مشکل مواجه هستند. بنابراین اگر امنیت از بین برود همه چیز از بین می‌رود.»

سردار شکارچی تصریح کرد: «اینکه کشور در وضعیت امنیت پایدار همچنان با مشکلات اقتصادی مواجه است به خاطر سوء مدیریت و تفکر غیر جهادی است. البته نباید همۀ مسئولین گذشته را متهم کرد، اما آن انگشت شماری که در واقع نگاهشان به غرب بوده، برای کشور مشکلات اقتصادی ایجاد کرده‌اند.»

معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به سؤال دیگری دربارۀ حضور رژیم صهیونیستی در منطقه و اینکه این موضوع همواره یکی از خط قرمزهای ایران محسوب می‌شود، حال با توجه به توسعۀ روابط رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین آیا این حضور می‌تواند موجب تهدید منافع کشورمان شود؟ بیان کرد: «رژیم صهیونیستی در ذهن همۀ ملت‌ها با هر دین و مذهبی منفور است.» سردار شکارچی تأکید کرد: «رژیم صهیونیستی یک رژیم آدمکش، ظالم و با خلق و خوی درندگی است، امروز صهیونیزم بین‌الملل فراتر از رژیم صهیونیستی است و در بسیاری از کشورها مثل آمریکا، فرانسه و انگلیس، صهیونیست‌ها حاکم هستند و آن‌ها به نوکرهایشان فشار می‌آورند، یک جای پا به رژیم صهیونیستی بدهند، تا به نوعی از فروپاشی آن جلوگیری کنند. اما دولت‌هایی که به رژیم صهیونیستی جا می‌دهند باید در آینده این آمادگی را داشته باشند که با ملت خودشان با مشکل مواجه شوند چون این ملت‌ها وجود یک چنین رژیم پلیدی را در کشورشان تحمل نخواهند کرد.»

وی با بیان اینکه از سوی دیگر ما چنین توانی را در رژیم صهیونیستی نمی‌بینیم که بخواهد برای جمهوری اسلامی ناامنی ایجاد کند، تصریح کرد: «کوچک‌ترین خطای راهبردی آن‌ها با شدیدترین پاسخ از سوی ما روبه‌رو خواهد شد. این توصیه را به کشورهای منطقه داریم که در واقع نگاهشان باید به کشور قدرتمند ایران به عنوان یک همسایۀ بسیار مقتدر، مستحکم و مستقل باشد و رابطه‌شأن را با جمهوری اسلامی تقویت کنند.» سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، تصریح کرد: «تقویت رابطۀ کشورهای پیرامونی ما با جمهوری اسلامی عامل ایجاد امنیت در آن کشورها خواهد شد. رژیم صهیونیستی به دنبال آن است که خود را از انزوا خارج سازد، بنابراین به همه جا چنگ می‌زند تا به دنیا بگوید من منزوی نیستم در حالی که به هیچ عنوان یک رژیمی که از دید همۀ ملت‌ها منفور است هیچ زمانی عزیز و امن نخواهد شد و همیشه در ناامنی به سر خواهد برد.»

سردار شکارچی در ادامه در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگاران پیرامون سفر سرلشکر باقری به روسیه و مطالب مطرح شده پیرامون خرید تجهیزات و تسلیحات دفاعی و اینکه چه برنامه‌هایی در حوزۀ دیپلماسی دفاعی با همسایگان در دستور کار است؟ گفت: «سفرهای سرلشکر باقری و همچنین حضور مسئولان دفاعی و نظامی سایر کشورهای جهان در ایران در قالب دیپلماسی دفاعی و با هدف افزایش مناسبات نظامی انجام می‌شود.» وی اضافه کرد: «این همکاری‌ها با هدف تقویت امنیت منطقه انجام می‌شود و الحمدالله دستاوردهای بسیار خوبی داشته است. ما در مسابقات نظامی ارتش‌های جهان که هر ساله برگزار می‌شود در بسیاری از کشورها حضور پیدا می‌کنیم و در بخشی از رشته‌ها نیز میزبان هستیم. بنابراین برای تعامل همه جانبه با دیگر کشورها با هدف توسعه و عمق بخشی امنیت قراردادهایی را منعقد می‌کنیم.»

منبع خبر: خبرگزاری مهر

کلید واژه ها: رژیم صهیونیستی امنیت دفاعی معاون فرهنگی تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح سردار شکارچی


نظر شما :